10.09.2018 12:29

Rezidence pro profesionální umělce ve Studiu ALTA

Studio ALTA vyhlašuje výzvu pro předkládání projektů, která je určena profesionálním umělcům z oblasti performing arts.

Vybraným projektům nabízíme:

  • Intenzivní dvoutýdenní rezidenci v termínu 11.–21. 2. 2019 v prostoru divadla a na zkušebně 23
  • Prezentaci work in progress 21. 2. 2019 v prostoru divadla či zkušebny 23

Potenciál další spolupráce ve formě koprodukce, zařazení projektu do dramaturgie Studia ALTA apod.

Uzávěrka přihlášek je 28. 9. 2018.



Přihláška – výzva pro profesionální umělce 2018 Studio ALTA nabízí DESETIDENNÍ REZIDENCI pro profesionální umělce
Autor článku: Převzato z: culturenet.cz

Příležitosti v ČR

10.09.2025

Divadlo Exil: konkurz (herečka 20–35 let pro obsazení vedlejší role)

Divadlo Exil v Pardubicích vypisuje konkurz na obsazení vedlejší ženské role (věk 20–35 let) v připravovaném komorním dramatu. Premiéra je plánovaná na přelom let 2025/2026. Konkurz proběhne v pátek 26. září.

09.09.2025

Divadlo J. K. Tyla: Prodej divadelních kostýmů z fundusu

Divadlo J. K. Tyla v Plzni otevírá svůj fundus a dává kostýmům šanci na druhý život. To, co dosud sloužilo na jevišti, může nyní najít nové využití – na plesech, karnevalech, ve školních představeních nebo prostě jen jako originální kousek do šatníku. Během prázdnin zaměstnanci divadla pečlivě roztřídili fundus a uvolněné kostýmy, které už neposlouží v inscenacích, budou od 16. do 18. září nabídnuty k prodeji v areálu dílen DJKT, Kovářská 10, Plzeň.

09.09.2025

Herecká škola Neklid kontinuálně v duchu Ivana Vyskočila

S novou divadelní sezonou se o pozornost adeptů herectví, moderování a dalších disciplín hlásí Herecká škola Neklid. Koncepce výuky stojí a padá s pedagogickou metodou pana profesora Ivana Vyskočila z katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Kořeny školy se datují k přelomu tisíciletí, kdy spojily um a síly dvě nonkomforní osobnosti českého divadla herečka Jitka Foltýnová a performerka Renata Bulvová. Po osamostatnění Renaty Bulvové v pedagogické práci /kurzy rétoriky/ doplnil Jitku Foltýnovou jiný absolvent katedry ATP DAMU – režisér a herec Ivo Šorman.