28.04.2022 09:26

V Divadle Na zábradlí proběhne benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu

Dne 8. května proběhne v Divadle Na zábradlí benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu. V rámci hudebního programu vystoupí řada divadelních osobností a během večera bude zároveň ve foyer divadla odhalena další část výstavy ukrajinských umělců.

Divadlo Na zábradlí navazuje na úspěch benefičního odpoledne Zábradlí pro Ukrajinu s novou akcí – 8. května od 18:00 bude ve foyer i v sále divadla probíhat kulturní program pod názvem Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu. Večer bude zahájen další částí výstavy ukrajinských výtvarných umělců ve foyer divadla. Již nyní mohou návštěvníci Divadla Na zábradlí obdivovat na stěnách obrazy
akademického malíře Igora Hardunky, ke kterým se v květnu připojí další díla.

V 19:00 pak započne hudební program v sále divadla. Během bezmála tří hodin vystoupí například Bára Poláková, Igor Orozovič, Bára Hrzánová nebo Jan Zadražil a samozřejmě i členové souboru Divadla Na zábradlí jako Petr Čtvrtníček a Jiří Vyorálek, Miloslav König, Jakub Žáček či Kateřina Císařová. Ta bude také společně s Barborou Bočkovou provádět celým večerem. „Sejdeme se především proto, abychom vybrali peníze na materiální pomoc pro Ukrajinu, ale také je naším velkým přáním, aby to byl večer plný hudby a radosti ze setkání. Cítíme, že abychom mohli plnohodnotně a zapáleně pomáhat tam, kde je to potřeba, musíme tu sílu někde nabrat,“ říká Císařová.

Celá akce probíhá ve spolupráci se spolkem Buď láska (pojmenovaným podle ukrajinského výrazu pro „prosím“) – nedávno vzniknuvší organizace složená z aktivních novinářek, filmařek, matek a dalších odhodlaných žen se zabývá dodáváním humanitární pomoci konkrétním příjemcům v krizových oblastech na Ukrajině. „Mezi příjemce darů patří třeba poltavská žena, která se stará o sto padesát psích a kočičích válečných bezdomovců, Češka s rizikovým těhotenstvím uvízlá v blízkosti válečné zóny, farář z Oděsy spolupracující s místní nemocnicí, teritoriální obránci města Kaniv… a stovky dalších, válkou paralyzovaných a bolestně zkoušených civilistů, dětí, zvířat, domobranců,“ uvádí zakladatelky spolku.

Divadlo Na zábradlí se ve spojení s organizací Buď láska snaží pomáhat i průběžně – od začátku dubna organizuje pravidelné týdenní sbírky orientované na konkrétní potřebné položky. Až příště půjdete do divadla, zabalte si do kabelky kromě vstupenky také těstoviny, konzervy či hygienické vložky – pro aktuální informace o zaměření sbírky sledujte sociální sítě a webové stránky Divadla Na zábradlí.

www.nazabradli.cz

Autor článku: Lucie Flemrová

V Divadle Na zábradlí proběhne benefiční akce Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu

Inscenace

08.09.2025

Divadlo Šumperk zahájí sezonu premiérou komedie Poprask na laguně

Šumperské divadlo otevře v sobotu sezonu premiérou titulu Poprask na laguně. Jde o divadelní hru jednoho z nejhranějších autorů světové komediální tvorby Carla Goldoniho. Režie se zhostí Roman Groszmann. Hra byla poprvé v tuzemsku uvedena v 50. letech právě v Šumperku, divákům ji nyní divadlo představí v novém překladu, který tuto komedii více přiblíží současnému publiku.

08.09.2025

Jubilejní 10. ročníku Noci s operou nabídne v Plzni muzikál Mamma Mia! s písněmi legendární skupiny ABBA

Koncem června ožije Amfiteátr Lochotín energií, tancem a hity, které zná celý svět. Divadlo J. K. Tyla v jubilejním 10. ročníku Noci s operou uvede nejslavnější hit-muzikál Mamma Mia! s písněmi legendární skupiny ABBA. Po velkolepých operních produkcích se diváci mohou potřetí těšit na muzikál pod širým nebem – a tentokrát hned ve dvou termínech, 26. a 27. června 2026.

08.09.2025

Divadelní skupina Lachende Bestien rozšiřuje svou činnost o mezinárodní projekt Chemnitz Utopia

Divadelní skupina Lachende Bestien vstupuje s novou sezónou do nového modu fungování. Kromě působení v pražském Divadle X10 rozšiřují svou činnost o mezinárodní projekt Chemnitz Utopia, který souvisí také s jejich působením v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Sezónu 2025/2026 zahajují Lachende Bestien zkoušením koprodukční inscenace Oidipus Utopia – součásti dlouhodobého projektu připravovaného v rámci programu Chemnitz – Evropské hlavní město kultury 2025.