25.05.2021 15:16

Východočeské divadlo i po rozvolnění pokračuje v online talk show Dveře dokořán

Hlavním hostem dalšího dílu online talk show Dveře dokořán, kterou z Malé scény ve dvoře vysílá Východočeské divadlo Pardubice, bude provozně-ekonomický náměstek divadla Bohumil Kos. Přímý přenos pořadu mohou diváci sledovat ve čtvrtek 27. května od 18 hodin na facebookovém profilu divadla, kde je posléze uložen i záznam.

„Setkání s Bohumilem Kosem má hned několik důvodů a jeho profese pro tentokrát není tak důležitá. Bob, jak mu s dovolením v divadle říkáme, má zajímavého koníčka – píše. Povětšinou povídky, ale v poslední době se pokouší i o divadelní hry. Před lety se „narodila“ jeho první kniha povídek z divadelního prostředí První pokus, pod níž se ale podepsal pseudonymem Jarad Portský. O něco později vydává Julii na laně a divadlo je opět inspirací i místem činu. V nejnovější knize Housle v kravíně, kterou už vydává pod svým vlastním jménem, se ocitáme v krajině jeho dětství a s malým hrdinou prožíváme spoustu dobrodružství, bláznivých snů i zklamání. Povídky vycházejí nejen v tištěné podobě, ale také jako e-kniha. A tuto jeho novinku během večera pokřtíme,“ prozrazuje moderátorka pořadu Jana Uherová.

Bohumila Kosa doprovodí herci Petra Janečková a Ladislav Špiner, kteří sledujícím dopřejí malou ochutnávku z jeho poslední povídkové sbírky.

„Povídat si ale budeme i o tom, co Boba už přes dvacet let drží u divadla. Zavzpomínáme na sbírky na oponu i lustr do divadla, na vznik GRAND Festivalu smíchu i zrod tradice Štědronočních zpívání. A budeme zpívat a soutěžit. Myslím, že o zábavu bude opět postaráno,“ láká Jana Uherová.

https://www.vcd.cz/

Autor článku: Radek Smetana

Východočeské divadlo i po rozvolnění pokračuje v online talk show Dveře dokořán

Inscenace

05.08.2025

Oratorium Mesiáš na Otáčivém hledišti: Velkolepé loučení s barokní slavností pod hvězdami

Po třech úspěšných sezonách se s diváky rozloučí jeden z nejvýraznějších projektů Jihočeského divadla poslední dekády. Mesiáš Georga Friedricha Händela se letos naposledy vrací na Otáčivé hlediště v Českém Krumlově, aby divákům nabídl jedinečný, monumentální a hluboce dojímající zážitek pod letním nebem.

05.08.2025

Revizor s Václavem Koptou a další letní hity na Dramoxu

O letních divadelní prázdninách si užijte divadlo u vás doma. Většina scén má zavřeno, ale Dramox zrychluje. Přidává nová představení a hity, které vám zpříjemní léto doma, na chalupě i u moře. Stačí internet. Už v úterý 5. srpna si nově pustíte Revizora z Městských divadel pražských, kus plný satiry, gagů a skvělých hereckých výkonů Václava Kopty, Pavly Tomicové nebo Evy Leinweberové.

05.08.2025

Jedinečná divadelní oslava 300. narozenin Giacoma Casanovy na zámku Duchcov

Zveme vás na zámek Duchcov, kde proběhne 19. a 20. září zážitkový večer u příležitosti 300. výročí narození Giacoma Casanovy. Nabídne dvě divadelní inscenace souborů Geisslers Hofcomoedianten a drážďanského Theaterkahn podle hry Petera Wekwertha o posledních dnech Casanovy na duchcovském zámku. Program doprovodí dobová hudba, občerstvení a komentovaná prohlídka zámeckých komnat, v nichž působil tento legendární milovník, dobrodruh a světoběžník.