Vyjádření Městského divadla Kladno ke změnám ve vedení divadla
Dne 17. září 2020 na mimořádné schůzi Rady města Kladna byla s okamžitou platností odvolána Doc. Ing. Mgr. Irena Žantovská Ph.D. z funkce jednatelky společnosti Divadla Kladno s.r.o. a do téže funkce byl zvolen Jan Krafka. Ten se vrací po více než roce na tuto pozici zpět.
Naším úkolem bude divadlo opět stabilizovat a navázat na předchozí směřování. A po více než roce nejistot mu zajistit pevné vedení a jasnou vizi pro nastávající sezony. Zároveň divadlo bez trvalých šrámů provést obdobím kulturního útlumu způsobeného situací celosvětové pandemie.
Jan Krafka
Dne 17. září 2020 nastoupil do funkce uměleckého šéfa Městského divadla Kladno MgA. Jaroslav Slánský, který se po necelém roce do divadla vrací rovněž.
Po vynucené roční pauze našeho týmu, který od roku 2016 do poloviny roku 2019 znovuobnovil plný chod kladenského divadla,
se chceme navrátit k započaté práci, která rozvíjela činoherní divadlo k rekordním nárůstům počtu diváků a navázat na úspěchy, které MDK dokázalo. Za námi jsou téměř čtyři roky práce, která byla vidět nejen v městském měřítku, což např. potvrdil veliký úspěch na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích ziskem tří cen, včetně té hlavní.
Jaroslav Slánský
Divadlo za éry Jana Krafky a Jaroslava Slánského dosahovalo rekordních čísel návštěvnosti, bylo suverénní a nejvýznamnější kulturní institucí v regionu.
Dalším úkolem bude znovuvybudovat kvalitní obchodní oddělení, které bylo za necelý rok téměř zničeno. Na post vedoucí obchodního oddělení a PR nastoupí od 1. října 2020 MgA. Ilona Š. Hájková.
Po několika měsících se obnovy dočká také zrušená funkce vedoucího výroby, do ní nastoupí 1. října 2020 MgA. Jozef Hugo Čačko.
Vize a cíle:
• Pro vytváření kvalitního divadla je nezbytná umělecká svoboda, kreativita, profesionální nasazení uměleckých i ostatních složek. Dále podpora města jako zřizovatele, který se opět otáčí k divadlu čelem.
• Vytvoření stabilního a silného uměleckého souboru, jenž se během minulé sezony téměř rozpadl.
• Společným východiskem celé naší činnosti je kvalitní divadelní řemeslo i umění určené pro široké divácké spektrum. To byl náš cíl před několika lety a stále zůstává aktuální.
• Navrácení některých divácky atraktivních a úspěšných inscenací, které již byly z repertoáru staženy, ale mohly by mít ještě potenciál mnoha repríz.
• Navázání spolupráce s tvůrci, kteří pro kladenské divadlo v minulosti vyprodukovali mnoho kvalitních a divácky oblíbených inscenací.