30.04.2020 08:38

Zlínské divadlo odvysílá živý přenos „bytové“ verze hry Dobrý proti severáku

Městské divadlo Zlín připravuje na svátek všech zamilovaných speciální divadelní zážitek – živý přenos upravené „bytové“ verze hry Dobrý proti severáku, příběhu o lásce, která si našla cestu přes emaily a tlusté sklo monitoru počítače.

„Už týdny jsme kvůli okolnostem všichni nuceni udržovat se svými blízkými vztahy na dálku. A zlínské divadlo má na repertoáru inscenaci, která přesně o tomto je! Napadlo nás tedy, že by bylo hezké si ji připomenout právě v den, kdy začíná květen, měsíc lásky,“ řekl ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek. „Divadlo otevřít zatím nemůžeme, nechceme jít ani cestou klasických streamů z jeviště s herci v rouškách, kterou už prošlapala jiná divadla, ani zveřejňovat záznamy starých inscenací. Ve spolupráci s herci Martou Bačíkovou a Gustavem Řezníčkem jdeme do zcela nového dobrodružství. Chceme vysílat inscenaci unikátně, neopakovatelně, jako živé site-specific z autentického prostředí bytu,“ prozradil Michálek, který je zároveň režisérem inscenace. „Vysílání by mělo trvat asi 40 minut. Pokazit se může milion věcí, ale jdeme do toho rizika a moc se na to těšíme,“ dodal.

Dobrý proti severáku divadlo odvysílá na svém Facebooku na 1. Máje ve 20.20 hodin.  

Inscenace měla premiéru v klubové Dílně v únoru 2018 a křehký příběh dvou lidí publikum zasáhl natolik, že v kategorii Nejlepší inscenace sezóny získal diváckou cenu Aplaus. Inscenace je na repertoáru dodnes.

https://www.divadlozlin.cz/

Autor článku: Veronika Jurčová

Zlínské divadlo odvysílá živý přenos „bytové“ verze hry Dobrý proti severáku

Inscenace

05.11.2025

Týden svobody v domě nacucky!

Spolek Díky, že můžem organizuje 17. listopadu na pražské Národní třídě již 12. ročník oslav k připomenutí výročí sametové revoluce. Akci Korzo Národní bude v termínu od 11. do 17. listopadu 2025 předcházet Týden svobody, do jehož programu přispěje vedle čtyř desítek pražských subjektů poprvé také obdobný počet institucí v regionech. Dům nacucky! se zapojí uvedením inscenace Numbers a dvěma workshopy pro děti a dospělé na téma svobody jako univerzální hodnoty, která by měla být dostupná všem.

05.11.2025

Divadlo D21 uvede v premiéře autorskou variaci na slavné drama Ondina

Na pražské komorní divadelní scéně v srdci Vinohrad v těchto dnech vrcholí zkoušení autorské variace na slavné drama ONDINA. Přesněji řečeno, jedná se o současnou adaptaci všeobecně známého mýtu, který prostupuje v různých podobách snad všemi kulturami. Pro Divadlo D21 ho uchopila ukrajinská dramatička a dramaturgyně aktuálně působící v Německu, Maryna Smilinets, společně s režisérkou inscenace Annou Turlo.

05.11.2025

Tanečníci a symfonikové vzdají hold české hudbě. Ojedinělý projekt v neděli uvedou v pražském Kostele Šimona a Judy

V neděli 9. listopadu se v pražském Kostele Šimona a Judy uskuteční od 19:30 hodin ojedinělý hudebně taneční pořad „Klíč od domova“, během kterého Taneční soubor Hradišťan a Mladí brněnští symfonikové vzdají hold české hudbě. Zazní díla B. Smetany, A. Dvořáka, V. Nováka, L. Janáčka nebo B. Martinů.