24.12.2016 10:28

Slovácké divadlo příští rok nabídne klasiku i filmové adaptace

Do konce prosince si mohou lidé pořídit předplatné na příští rok do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Divákům nabídne českou i světovou klasiku, komedii i dvě inscenace známé z filmového plátna – Marvinův pokoj a Královu řeč. Obě budou mít premiéru hned v lednu příštího roku, řekl ČTK herec a mluvčí souboru Josef Kubáník.

Slovácké divadlo má letos rekordních 8230 předplatitelů. Bylo zapsáno do České knihy rekordů jako činoherní divadlo s nejvyšším počtem předplatitelů v zemi. Letos byla jeho hlediště ještě nabitější než v předchozích letech, oproti loňsku se návštěvnost zvedla téměř o 10.000 a překročila hranici 93.000 diváků. Divadlo navíc kvůli opravě sálu o některá představení přišlo.
„Nebýt zrušených rovněž rekordních 21 představení, dotkli bychom se 100.000, což by bylo nejvíc v celé historii divadla,“ uvedl Kubáník. Dodal, že hranici 90.000 návštěvníků se za 71 let dlouhou historii divadla pokořit jen několikrát. Letos herci i přes výpadek odehráli 321 představení, což je rovněž jedno z nejvyšších čísel vůbec. Loni to bylo 278 produkcí.

Na příští rok chystají atraktivní menu. Marvinův pokoj s herci zkouší ředitel divadla Michal Zetel, příběh koktavého krále, Královu řeč, zase jeho předchůdce v křesle principála Igor Stránský. Diváci se mohou těšit i na českou klasiku Měsíc nad řekou v režii Anny Petrželkové, světovou klasiku bude reprezentovat slavný Platonov v režii Břetislava Rychlíka. Pro milovníky komedií režisér Radovan Lipus připraví Falešné našeptávání.

Předplatné do Slováckého divadla je možné koupit do konce roku. Podle Kubáníka ale pracovníci marketingového oddělení vyhoví i lednovým opozdilcům. Počet předplatitelů letos už potřetí za sebou překonal hranici 8000. Letos je v tomto čísle i více než 300 nejmenších diváků, kteří si pořídili novinku v podobě pohádkového předplatného. Počet předplatitelů na příští rok bude znám v únoru.

http://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK:Jan Vondrášek, dr

Slovácké divadlo příští rok nabídne klasiku i filmové adaptace

Zprávy

23.02.2018

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila. V hledišti usedlo přes 67.000 diváků. Je to asi o 2000 víc než v roce 2016 a takřka o 10.000 víc než v roce 2105. Divadelních premiér bylo loni devět, sedm činoher, pohádka a pohybové dokudrama. Soubor tvořený 20 herci ve stálém angažmá loni odehrál 11 představení mimo svou domovskou scénu, z toho dvakrát na Slovensku.

23.02.2018

Hudební skladatel a muzikolog Miloš Štědroň uvede sérii přednášek v Divadle Bolka Polívky

Skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie Miloš Štědroň patří k nejvýraznějším osobnostem českého hudebního života současnosti. Autor známých melodií z Balady pro banditu a hudby k dalším divadelním představením odhalí zájemcům v cyklu svých přednášek v Divadle Bolka Polívky zajímavosti o vzniku žánrů opery a muzikálu, zavzpomíná na tvorbu v divadle Husa na provázku a seznámí je s novodobými pojetími klasických oper.

23.02.2018

Vyšla publikace Dějiny Akademie múzických umění v Praze

Historická monografie se zaměřuje na organizaci studia a studijní systém a popisuje mocenské a institucionální mechanismy ovlivňující školu v jednotlivých etapách její existence od jejího založení Benešovými dekrety v roce 1946 až po počátek 90. let. Prostřednictvím vzpomínek pamětníků se současně snaží zachytit i subtilní rovinu bytí na škole a možností studia a tvorby.