22.03.2017 06:08

Už od dnešního dne můžete vylepšit Taneční aktuality

Od 20. března do 4. května 2017 můžete na crowdfundingovém portálu Hithit přispívat na redesign Tanečních aktualit, přičemž každý z dárců se může těšit na atraktivní odměnu. Cílem kampaně je vybrat padesát tisíc korun, které po deseti letech umožní obléct Taneční aktuality do zcela nového kabátu.

Z původního studentského nápadu tří kamarádek se stal uznávaný oborový časopis. A za těch deset let jsme toho stihli opravdu hodně – například jsme zveřejnili na pět tisíc textů a vydali devět knih,“ bilancuje šéfredaktorka Lucie Hayashi a zároveň vysvětluje spuštění nové kampaně na Hithitu: „Požádat veřejnost o finanční pomoc jsme se rozhodli po dvou velmi negativních zprávách. První bylo oznámení Magistrátu hl. m. Prahy o zrušení finanční podpory pro vydávání časopisů. Tou druhou byly výsledky grantů na Ministerstvu kultury ČR. Přestože jsme obdrželi velmi vysoké bodové hodnocení, částka, která nám byla nakonec přidělena, jen s obtížemi pokryje běžné provozní náklady. O rozvoji našich aktivit tak nemůže být ani řeč.“

A na co se můžete těšit, pokud na redesign Tanečních aktualit přispějete? V nabídce je například možnost nahlédnutí do choreografického procesu souboru Lenky Vagnerové nebo uskupení Dekkadancers. Dále lekce baletu se sólistou Bayerisches Staatsballett Adamem Zvonařem, osobní setkání s vybraným sólistou Národního divadla, lístky na taneční představení, možnost zviditelnění vaší organizace na našich stránkách a řada dalších ocenění.

Vylepšete s námi Taneční aktuality!

Autor článku: Lucie Hayashi

Už od dnešního dne můžete vylepšit Taneční aktuality

Zprávy

16.02.2018

Konference Perspektivy teatrologie 2 – výzva k podání příspěvků

Teatrologická společnost ve spolupráci s Katedrou divadelních a filmových studií FF UP, mezinárodním festivalem Divadelní Flora a časopisem Divadelní revue pořádá konferenci Perspektivy teatrologie 2. Cílem olomouckého setkání je představit rozmanitost témat a diskutovat o aktuálních otázkách teatrologického bádání v České republice. Konference je otevřena metodologickým, teoretickým a historiografickým referátům, analýzám i dílčím prezentacím a zprávám souvisejícím s výzkumem divadla a kulturních performancí.

16.02.2018

Počiny v teatrologii – anketa Teatrologické společnosti a Divadelní revue

Teatrologická společnost a Divadelní revue vyhlašují oborovou anketu. Jaké počiny v oblasti teatrologie (a okolí) považujete za posledních pět let za zásadní, inspirativní či pozoruhodné a proč? Napište nám prosím jeden až tři takové počiny s kratším či delším zdůvodněním. Není nutné se omezovat na vydané publikace či texty, zajímá nás obor jako celek, proto klidně uvádějte například ediční práce, organizační, pedagogické působení osobností, kurátorskou činnost, dlouhodobé projekty, databáze atp.

15.02.2018

Národní divadlo představuje divadelní sezonu 2018/2019

Umělecké soubory Národního divadla připravují pro 136. divadelní sezonu 19 premiér. Na repertoáru zůstane pět desítek inscenací. předplatitelům první scéna nabízí 41 předplatitelských skupin.