27.04.2017 10:32

V Liberci se na festivalu současného divadla představí 30 souborů a projektů

Na festivalu současného divadla WTF?! v Liberci se příští týden představí 30 uměleckých projektů a souborů. Ve čtvrtek 4. května bude na náměstí před radnicí podvečerní tančírna pro veřejnost, představení se budou hrát další tři dny v Malém divadle. ČTK to za organizátory sdělil Jakub Kabeš.

Festival se v Liberci koná pošesté, letos poprvé bude součástí Majálesu. „Podařilo se nám získat pár inscenací, které bodují na domácích i zahraničních festivalech. Doporučuji třeba hru Small Town Boy oceňovaného pražského divadla Letí,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Tomáš Dianiška, který je v Liberci známý nejen jako herec, ale i autor několika her. Na WTF?! představí Dianiška svou novinku Jak sbalit ženu z Divadla pod Palmovkou v Praze.

Na festivalu vystoupí také parta Vosto5, divadelní spolek Masopust působící v pražském Divadle Na zábradlí nebo komik Pavol Seriš. „Ze Slovenska jsme natáhli hru Kúpalisko, kterou se se slávou otevřelo Nové divadlo v Nitře. A taky se moc těším na inscenaci Nevím ze Studia Rubín. Hru jsem nedávno viděl a publikum přímo vybuchovalo smíchy,“ dodal Dianiška. Na festivalu se kromě Slováků představí ještě jeden zahraniční soubor, který přijede z německé Žitavy. Neděle bude tradičně patřit pohádkám, pro děti budou připravené i tvořivé dílny.

http://www.saldovo-divadlo.cz/aktuality/detail-aktuality/r/program-wtf-festival-soucasneho-divadla-2017

Autor článku: ČTK: knt, dr

V Liberci se na festivalu současného divadla představí 30 souborů a projektů

Festivaly

22.01.2018

Druhý ročník Festivalu Andreini ve Vile Štvanice

Nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede o víkendu 10. a 11. 2. 2018 v pražské VILE Štvanice druhý ročník Festivalu Andreini, který přibližuje českému publiku tvorbu zapomenutého, ale přesto pro vývoj evropského barokního divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Na festivalu se představí také zahraniční hosté – německo-italské divadelní duo Bärbel Kandziora a Fabio Ambrosini.

18.01.2018

Mezinárodní festival Cirkopolis představí nový rozměr novocirkusových technik

Na pražském festivalu Cirkopolis zahraniční i čeští performeři předvedou, kam až lze posouvat fyzické i mentální hranice člověka. Pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na nový cirkus a jeho přesahy do ostatních uměleckých žánrů se letos odehraje na scéně PONEC – divadlo pro tanec a Paláce Akropolis, který akci pořádá společně s CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus. Umělecký cyklus startuje v sobotu 11. února a potrvá do 17. 2. 2018.

10.01.2018

V Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Východočeské divadlo bude od 22. do 29. ledna hostit již 18. ročník GRAND Festivalu smíchu. V hlavním programu pardubického týdne smíchu diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodné části, v prologu či epilogu festivalu.