02.02.2017 11:06

Divadlo DISK uvede premiéru inscenace Zítra si povíme

Divadlo DISK uvede 24. února 2017 světovou premiéru inscenace Zítra si povíme. Jedná se o autorskou inscenaci studentů režie a dramaturgie DAMU Niny Jacques a Petra Erbese. Na vzniku se dále podílejí studenti čtvrtého ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla.

Od určité chvíle přestává být jasné, jestli předseda strany prohrál ve volbách kvůli své neschopnosti uspět dál jako politik, nebo zda ho jen mimochodem porazila skotačící koťátka. Kontext se hroutí do jednoho bodu, ve kterém všechno souvisí se vším. Do černé díry, jejímž pojítkem zůstává spektakulárnost a pohodlí. Je potom v takovém světě ještě možné mluvit o ideologii, nebo alespoň o myšlence?

“My jsme se hlavně chtěli nějakým způsobem poprat s tématem, které nás dnes všechny obklopuje, a vlastně si s ním nikdo nevíme úplně rady: jak si zachovat svou individualitu a zároveň nepůsobit destruktivně pro kolektiv. Jak se s demokracií popasovat v každodenním životě, v tom pracovním i osobním” uvádí inscenátoři Nina Jacques a Petr Erbes. “Kancelářské prostředí není prostředí, které si spojujeme s poetičností a existenciálním rozjímáním, ale my se snažíme to romantické rozervání v něm hledat”, dodávají.

Premiéra: 24.2.2017 v 19:30 v divadle DISK

www.divadlodisk.cz

Autor článku: Šárka Křapová