10.04.2017 10:27

Cirk-UFF 2017

Festival nového cirkusu Cirk-UFF se uskuteční od 31. května do 4. června v Trutnově. Akci pořádá společenské centrum UFFO. Diváci budou mít například unikátní možnost vidět nové představení Backbone australského souboru Gravity & Other Myths.

„Měl jsem možnost navštívit premiéru Backbone v polovině března v Adelaide a musím říct, že je to strhující a při tom kouzelné představení. Jedno z těch, z něhož jsou nadšeni diváci i kritika. A Cirk-UFF bude, vedle německého Recklingausenu, jednou ze dvou možností vidět toto představení v Evropě," uvedl ředitel festivalu Libor Kasík.
Na akci vystoupí také francouzský soubor Compagnie SansGravité s představením Déluge. „Jedná se o směs nového cirkusu a nové magie. Hra je o geniálním a zároveň bláznivém vynálezci, jemuž v jeho laboratoři nejdříve vše funguje až nadpřirozeným způsobem do momentu, než se naopak začne vše hroutit," dodal Kasík.

Tuzemské soubory uvedou na festivalu několik premiér. Například soubor Bratři V tricku chystají pro Cirk-UFF premiéru představení Běžkařská odyssea, Cirkus Tety pak poprvé předvede svou novou show Hrdinky. „Osobně se těším i na novinku mladíků z CinkCinkCirku, která má název Dukto a u nás se představí ve stádiu work in progress," řekl Kasík.

http://www.cirkuff.cz/

Autor článku: ČTK: sja, hj

Cirk-UFF 2017

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.