10.07.2022 08:16

Novinky z Divadelního spolku bratří Mrštíků

Milí diváci a přátelé boleradického divadla. Konec sezóny nám přinesl radostné novinky. Dvě naše hry dosáhly skvělého úspěchu, ze kterého máme obrovskou radost. Inscenace Kulhavý mezek aneb Výbuch na jičínském zámku v režii Jiřího Brabce byla vybrána do programu 92. ročníku divadelního festivalu Jiráskův Hronov (29. 7. - 6. 8. 2022). V historii našeho divadla to bude pátá účast na tomto festivalu (1992 - Lucerna, 1997 - Rok na vsi, 2002 - Pygmalion aneb My Fair Lady ze Zelňáku, 2016 - Divá Bára). To, že nás programová rada zařadila do přehlídkového programu, je pro nás velká pocta.

Další inscenace, Pohádka máje v režii Ivy Kahounové, postoupila na 53. ročník národní přehlídky venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Bude to naše dvaadvacátá účast na této přehlídce (první v roce 1982 - Maryša). Do Vysokého jezdíme rádi a za ta léta téměř jako domů... Moc se tam těšíme.

A kde naše úspěšné hry můžete vidět v nejbližší době?
Kulhavého mezka uvedeme v pátek 22. července v 19 hodin v Café Práh Brno
https://www.cafeprah.cz/kalendar-akci/akce-3156 a v pátek 29. července v Sokolnicích.
První představení Pohádky máje po prázdninách plánujeme na sobotu 24. září u nás v Boleradicích.

Na příští divadelní sezónu pro vás připravujeme opět bohatý program, který bude zahrnovat nejen již zmíněné hry, ale také naši nejnovější hudební pohádku pro celou rodinu Princové jsou na draka, kterou režíroval Juraj Háder a měla premiéru letos v červnu; dále dvě řady předplatného - Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné, nové vánoční představení a další.

Vážení přátelé, přejeme vám krásné léto, dovolenou nebo prázdniny a těšíme se s vámi opět na viděnou buď při letním hraní nebo v nové sezóně.

https://boleradice-divadlo.cz/

Autor článku: Iva Kahounová