15.05.2023 17:19

Divadlo Spejbla a Hurvínka plánuje přístavbou rozšířit budovu, kde sídlí

Praha 6 ve spolupráci s magistrátem plánuje přístavbou rozšířit budovu, kde sídlí Divadlo Spejbla a Hurvínka. Radní hlavního města dnes schválili memorandum o spolupráci při přípravě projektu. Divadlu podle schváleného dokumentu chybí prostory pro workshopy, představení pro nejmenší děti či zkoušky.

Divadlo podle dokumentu s ohledem na rozvoj a rozšiřování činnosti řeší problém s prostorem, a to zejména v souvislosti s pořádáním menších akcí a workshopů. „V objektu užívaném Divadlem Spejbla a Hurvínka je vyhovující velký sál a jiné vhodné prostory pro kulturně výchovné aktivity objekt nemá," stojí v dokumentu.

Přístavba by měla vzniknout na základě architektonické studie, kterou zajistí divadlo. Projekt podle memoranda, které uzavře šestá městská část, divadlo a hlavní město, zaplatí Praha 6 s přispěním magistrátu.

Divadlo Spejbla a Hurvínka bylo založeno v roce 1930. Předtím autor prvních loutek Josef Skupa působil pouze na amatérské scéně. Divadlo se časem rozšířilo o tři další postavy, Máničku, bábinku a psa Žeryka a vystřídalo se u nich několik hlasů a autorů. Za dobu své existence se postavičky Spejbla a Hurvínka představily ve 34 zemích. Mezi jedno z ocenění divadla patří i cena Thálie za celoživotní mistrovství v oboru loutkového divadla.

 

Autor článku: ČTK: psc, ptd, foto převzato z: https://www.facebook.com/DivadloSH