23.02.2022 17:29

Alfred ve dvoře pořádá Přehlídku loutkového divadla pro dospělé – drama, thriler, horor

Alfred ve dvoře navazuje na úspěšnou přehlídku loutkového divadla pro dospělé z loňského roku, letos s převahou slovenských produkcí. Hlavní atrakcí přehlídky je velkolepý válečný opus Dezorzova lútkového divadla nazvaný Dukla, údolie smrti. Inscenace, ztvárněná jako loutkové live cinema byla nominovaná na Cenu Akadémie divadelných tvorcov 2020/2021.

Dále vystoupí v Praze zřídka vídané slovenské divadlo Odivo se svým Světlonošem. Přehlídku doplní rezidentní Musaši Entertainment Company a sdružení s tajemným názvem Škrobotník, Šlundra a Šibová, pod kterým se skrývají mnozí známí čeští loutkáři.

Loutkové divadlo není a nikdy nebylo pouhou zábavou pro děti. Také svět dospělých je v rámci žánru kontinuálně objevován a přetvářen, vznikají nové zajímavé experimenty a mezní pokusy, ačkoliv jsou vzácné a nepříliš k vidění. Přehlídka v Alfredu ve dvoře dává prostor ke zkoumání těchto okrajových oblastí loutkové tvorby.

1.3. ENTOMOLOGIOUS | Musaši Entertainment Company
3.3. SVETLONOS | Odivo
4.3. BABA JÁGA | Škrobotník, Šlundra, Šibová
5.3. DUKLA, ÚDOLIE SMRTI | Dezorzovo lútkové divadlo

https://www.alfredvedvore.cz/

Autor článku: Jakob Schubert

Alfred ve dvoře pořádá Přehlídku loutkového divadla pro dospělé – drama, thriler, horor

Festivaly

07.02.2023

Struny dětem zvou na konci března na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Nabitý hudební program láká na jazz, world music, klasiku, elektroniku i chytrý pop. Vystoupí například Bára Poláková, skladatel a hudebník Floex, který pozve posluchače do tajemného světa Machinaria i dalších počítačových her nebo S.V.A Trio se svou pořádnou porcí jazzu.

28.01.2023

Smetanova Litomyšl připomene krásné časy

Národní festival Smetanova Litomyšl v roce 2023 slaví půlkulaté jubileum, v období 18 dní od 15. června do 2. července se uskuteční jeho 65. ročník. Přinese 35 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 19. Smetanova výtvarná Litomyšl.

25.01.2023

Čeští umělci na festivalu Cirkopolis 2023

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců z různých koutů světa i tuzemské, kteří se vyrovnají zahraniční konkurenci. Česká scéna nabídne sólový projekt závěsné akrobatky a performerky Lenky Švolíkové, jež se zapíše do paměti diváků představením Sandwritten. Chybět nemůže ani výrazná tvář současné scény Eliška Brtnická, jejíž kinetická performance Thin Skin kloubí prvky nového cirkusu a výtvarné instalace.