16.05.2018 13:51

Autorská inscenace na současné téma uzavře sezonu v Divadle Petra Bezruče

Ostravské Divadlo Petra Bezruče uvede autorskou inscenaci na současné téma internetových diskusí. Hru #nejsemrasista_ale napsal a nastudoval režisér Braňo Holiček. ČTK to řekla mluvčí divadla Michaela Kubicová. Premiéra bude 18. května.

„V titulu se autor zaměřil na prostředí internetových diskusí. Právě tam totiž pod pláštěm anonymity a hrdosti na vlastní názor tak často bují sdílená nenávist a strach," řekla mluvčí. Dodala, že Holiček se ve své tvorbě orientuje na autorské inscenace, jimiž se snaží uchopit aktuální témata.

Inscenace vychází ze skutečných příspěvků, které se v poslední době objevily na diskusních fórech vztahujících se k nejaktuálnějším společenským problémům. „Zabýváme se prolínáním offline a online světa a jeho důsledky. Zabýváme se tématem manipulace, které jsme v dnešní době oběťmi všichni - bez rozdílu světonázoru. Zabýváme se člověkem v době, ve které je emoce nejdůležitější informace a ve které pravda neexistuje," popsal inscenaci Holiček

Ve hře, kterou tentokrát s režisérem během zkoušení tvořili i herci, si zahrají Ondřej Brett, Jakub Burýšek, Lukáš Melník, Michal Sedláček a Magdaléna Tkačíková. S autorem a režisérem Braňem Holičkem na inscenaci úzce spolupracovala dramaturgyně Kateřina Menclerová. Kostýmy navrhla Lenka Odvárková. Autorem scény je Nikola Tempír. Hudbu do inscenace vybral režisér.

http://www.bezruci.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj

Autorská inscenace na současné téma uzavře sezonu v Divadle Petra Bezruče

Inscenace

11.12.2018

Soubor opery a operety Moravského divadla Olomouc uzavře letošní rok premiérou Její pastorkyně

Milostný trojúhelník, nemanželské dítě a svědomí, které tíží spáchání hrozného činu. Tragický příběh vdovy Kostelničky a její schovanky Jenůfy se na jeviště Moravského divadla vrací po třiadvaceti letech, a to v roce, ve kterém si připomínáme devadesát let od úmrtí Leoše Janáčka. Režie inscenace Její pastorkyňa se ujal Václav Málek, autorem hudebního nastudování je Tomáš Hanák. Premiéra se uskuteční v pátek 14. prosince v 19 hodin, II. premiéra o den později ve stejný čas.

11.12.2018

Neslyšící herci z JAMU propojí osudy skladatele Leoše Janáčka a básníka Rabíndranátha Thákura

Dva kulturní velikáni a jejich životní osudy se střetnou v nové inscenaci Srdce v prachu, oči planoucí, jejíž česká premiéra se uskuteční ve čtvrtek 13. prosince od 19 hodin ve studiu Marta. Tato scéna Divadelní fakulty JAMU tak uvede absolventskou autorskou inscenaci Ateliéru výchovné dramatiky pro Neslyšící v režii odborné asistentky Adély Kratochvílové. Mozaiku ze života a díla hudebního skladatele Leoše Janáčka a indického básníka bengálského původu Rabíndranátha Thákura nastudovalo celkem devět herců.

11.12.2018

Činohra Jihočeského divadla uvede v roce 2019 tři světové premiéry podle literárních předloh tří současných českých spisovatelů

Sezónu 18/19 věnuje činoherní soubor Jihočeského divadla na oslavu vzniku samostatného československého státu čistě českým autorům. V roce 2019 uvede tři světové premiéry podle literárních předloh tří současných českých spisovatelů.