16.05.2018 13:51

Autorská inscenace na současné téma uzavře sezonu v Divadle Petra Bezruče

Ostravské Divadlo Petra Bezruče uvede autorskou inscenaci na současné téma internetových diskusí. Hru #nejsemrasista_ale napsal a nastudoval režisér Braňo Holiček. ČTK to řekla mluvčí divadla Michaela Kubicová. Premiéra bude 18. května.

„V titulu se autor zaměřil na prostředí internetových diskusí. Právě tam totiž pod pláštěm anonymity a hrdosti na vlastní názor tak často bují sdílená nenávist a strach," řekla mluvčí. Dodala, že Holiček se ve své tvorbě orientuje na autorské inscenace, jimiž se snaží uchopit aktuální témata.

Inscenace vychází ze skutečných příspěvků, které se v poslední době objevily na diskusních fórech vztahujících se k nejaktuálnějším společenským problémům. „Zabýváme se prolínáním offline a online světa a jeho důsledky. Zabýváme se tématem manipulace, které jsme v dnešní době oběťmi všichni - bez rozdílu světonázoru. Zabýváme se člověkem v době, ve které je emoce nejdůležitější informace a ve které pravda neexistuje," popsal inscenaci Holiček

Ve hře, kterou tentokrát s režisérem během zkoušení tvořili i herci, si zahrají Ondřej Brett, Jakub Burýšek, Lukáš Melník, Michal Sedláček a Magdaléna Tkačíková. S autorem a režisérem Braňem Holičkem na inscenaci úzce spolupracovala dramaturgyně Kateřina Menclerová. Kostýmy navrhla Lenka Odvárková. Autorem scény je Nikola Tempír. Hudbu do inscenace vybral režisér.

http://www.bezruci.cz/

Autor článku: ČTK: dvc, hj