07.07.2022 11:01

Brněnské Divadlo Polárka na další sezonu připravilo pět premiér a festivaly

Brněnské Divadlo Polárka, které hraje hlavně pro děti a mládež, na příští sezonu chystá pět nových inscenací a několik festivalů. Sezonu divadlo pojmenovalo Všech pět pohromadě. Jejím tématem je potřeba vzájemné pomoci a zdravého rozumu. Novým uměleckým šéfem divadla se od příští sezony stane Jiří Hajdyla, oznámila dnes ČTK vedoucí divadla Natálie Pelcová.

První premiérou sezony 2022/2023 bude adaptace knihy Jaroslava Foglara Dobrodružství v zemi nikoho. V lednu 2023 diváci poprvé zhlédnou multimediální představení Mise Polaris 5, ve kterém vystoupí divadelní kapela Polaris.

Třetí premiérou bude pohádka Akiak aneb Cesta za světlem podle inuitských pověstí, nazkouší ji student brněnské Janáčkovy akademie múzických umění Michal Moravec. V březnu 2023 divadlo uvede adaptaci knihy Ireny Hejdové Nedráždi bráchu bosou nohou. Sezonu zakončí v červnu 2023 hra Gorila a já podle stejnojmenné dětské knížky.

"Nové premiéry cílí hlavně na mladší část publika Polárky. Důležitá je jejich žánrová pestrost, každý z tvůrčích týmů s sebou přináší osobitý styl, poetiku, přemýšlení o divadle i dětském divákovi,” řekl Hajdyla.

Kromě divadelních premiér Polárka připravila tři festivaly. V září sezonu zahájí sedmý ročník festivalu Polárkový dort. Na březen divadlo připravilo druhý ročník festivalu MimiArt, který je věnovaný divákům do tří let. Sezonu zakončí v květnu festival Divadelní svět Brno, na kterém Polárka spolupracuje s ostatními brněnskými scénami.

Divadlo Polárka

Autor článku: ČTK: brs, tmd, dr