07.07.2022 11:01

Brněnské Divadlo Polárka na další sezonu připravilo pět premiér a festivaly

Brněnské Divadlo Polárka, které hraje hlavně pro děti a mládež, na příští sezonu chystá pět nových inscenací a několik festivalů. Sezonu divadlo pojmenovalo Všech pět pohromadě. Jejím tématem je potřeba vzájemné pomoci a zdravého rozumu. Novým uměleckým šéfem divadla se od příští sezony stane Jiří Hajdyla, oznámila dnes ČTK vedoucí divadla Natálie Pelcová.

První premiérou sezony 2022/2023 bude adaptace knihy Jaroslava Foglara Dobrodružství v zemi nikoho. V lednu 2023 diváci poprvé zhlédnou multimediální představení Mise Polaris 5, ve kterém vystoupí divadelní kapela Polaris.

Třetí premiérou bude pohádka Akiak aneb Cesta za světlem podle inuitských pověstí, nazkouší ji student brněnské Janáčkovy akademie múzických umění Michal Moravec. V březnu 2023 divadlo uvede adaptaci knihy Ireny Hejdové Nedráždi bráchu bosou nohou. Sezonu zakončí v červnu 2023 hra Gorila a já podle stejnojmenné dětské knížky.

"Nové premiéry cílí hlavně na mladší část publika Polárky. Důležitá je jejich žánrová pestrost, každý z tvůrčích týmů s sebou přináší osobitý styl, poetiku, přemýšlení o divadle i dětském divákovi,” řekl Hajdyla.

Kromě divadelních premiér Polárka připravila tři festivaly. V září sezonu zahájí sedmý ročník festivalu Polárkový dort. Na březen divadlo připravilo druhý ročník festivalu MimiArt, který je věnovaný divákům do tří let. Sezonu zakončí v květnu festival Divadelní svět Brno, na kterém Polárka spolupracuje s ostatními brněnskými scénami.

Divadlo Polárka

Autor článku: ČTK: brs, tmd, dr

Brněnské Divadlo Polárka na další sezonu připravilo pět premiér a festivaly

Zprávy

05.08.2022

Zemřel herec Karel Richter

Ve věku 96 let dnes zemřel Karel Richter, jeden z nejstarších českých divadelních, filmových a televizních herců, zkušený dabér a také dlouholetý ředitel Divadla Jiřího Wolkera.

05.08.2022

Tvorba studentek Katedry scénografie DAMU je přes léto k vidění v pražském metru

Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze společně s Divadlem DISK využívá od konce června nový výstavní prostor ve stanici Můstek metra A. Cestující, kteří metro opouštějí výstupem vedoucím přímo na střed Václavského náměstí, tak mají možnost seznámit se s tvorbou studentek Katedry scénografie DAMU, jež mimo jiné zahrnuje také část letošní klauzurní výstavy tradičně konané v Divadle DISK.

03.08.2022

Ministerstvo kultury rozdělilo první finanční prostředky z Národního plánu obnovy

Na základě výzvy na podporu projektů se zahraničním přesahem, kterou Ministerstvo kultury vyhlásilo v květnu letošního roku, byly rozděleny první finanční prostředky z Národního plánu obnovy. Mezi úspěšné příjemce patří například Divadelní ústav – Institut umění, který svými projekty bude podporovat prezentace hudebníků a divadelníků v zahraničí, umělecké stáže či vzdělávací akce na rozvoj dovedností aktérů z oblasti kulturních a kreativních odvětví. Moravská zemská knihovna/Literární centrum pomůže tvůrcům literatury pro děti a mládež se prosazovat v zahraničí.