31.08.2017 14:05

Brno vypíše konkurz na ředitele Centra experimentálního divadla

Rada města Brna v září vypíše výběrové řízení na ředitele Centra experimentálního divadla, řekl dnes ČTK náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan (Žít Brno). Městská příspěvková organizace zastřešuje Husu na provázku, HaDivadlo a Divadlo U stolu. V kompetencích ředitele CED je výběr jejich uměleckých šéfů.

Pozice uměleckého vedoucího Husy na provázku se na konci kalendářního roku uvolní, po neshodách se zaměstnanci skončí na vlastní žádost Vladimír Morávek. Město podle Hollana chce, aby kandidáti na ředitele centra ve svých projektech navrhli, s kým počítají na místa uměleckých šéfů jednotlivých souborů, tedy včetně Husy na provázku.

Současným šéfem CED je dvaasedmdesátiletý Petr Oslzlý, původně měl funkci zastávat ještě celý rok 2018. Podle Hollana ale patrně po dohodě skončí dříve. „Chceme, aby nové vedení nastoupilo nejpozději od začátku příští sezony," řekl ČTK Hollan. Přesné termíny jsou podle něj otázkou další dohody.

Oslzlý stojí v čele CED po čtvrtstoletí jeho existence. Pro Husu na provázku znamená Morávkův ohlášený odchod změnu uměleckého vedení po 12 letech. HaDivadlo druhým rokem řídí devětadvacetiletý slovenský režisér Ivan Buraj. Divadlo U stolu, které nemá vlastní soubor a k inscenacím zve hostující umělce, vede od jeho počátků pětasedmdesátiletý František Derfler.

https://www.ced-brno.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, hj