26.01.2009 00:00

Činoherní klub uvádí: TotO divadlo Praha

Činoherní klub uvádí:

TotO divadlo Praha: Etgar Keret: KNELLERŮV LETNÍ TÁBOR

Proč by to mělo být na onom světě jiné než na tomto světě?

Neděle 1. února v 19.30 hodin

Překlad: Tereza Černá a Magdalena Křížová / Volná adaptace, dramaturgie a režie: Hana Jůzlová / Scéna a kostýmy: Jitka Nejedlá / Hudební koláže: Hans Koubek / Světla: Václav Bejtler / Hrají: Fanda Vacek, Vojta Hruška, Tereza Nvotová nebo Veronika Jílková-Hrčková, Hans Koubek, Terezka Viktorová nebo Vendy Matrasová, Václav Bejtler, Ondra Fuchs, Katcha Crhová, Filip Pýcha, Vendy Matrasová, Hana Jůzlová, Norbert Žid, Jana Nanka Fittlová.

TotO Divadlo Praha se inspirovalo povídkovou sbírkou Létající Santini izraelského spisovatele Etgara Kereta a ve volné adaptaci a režii Hany Jůzlové uvedlo inscenaci pod názvem Knellerův letní Tábor. Spolu s protagonistou příběhu Chajimem se ocitáme v jakémsi bizarně surreálném zásvětí či poloočistci, do něhož se dostávají sebevrazi.

Psychedelická roadmovie / naex / Zpravodaj Divadelní Třebíč

Herci hrají všechny situace a postavy v rovině své životní reality, své zkušenosti: prezentují bez zábran sebe sama, vystupují uvolněně, zcela normálně a ten mýtopoetický prostor, v němž se jako zemřelí pohybují, je posouvá k tomu, co už je reprezentace – tedy divadelní realita, která označuje, pojmenovává realitu jinou.

Jan Císař

TotO divadlo Praha je občanské sdružení a jako amatérský divadelní soubor působí v Praze. Soubor funguje od roku 1999. Další informace najdete na www.totodivadlo.cz.

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2009 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Vstupenky za 90,- Kč na www.cinoherniklub.cz  a v pokladně divadla Ve Smečkách 26, Praha 1.

Zdroj: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

Autor článku: Informace z divadel