14.05.2023 08:25

Činoherní studio bude v létě hrát pod širým nebem

V průběhu června a začátkem července představí Činoherní studio své inscenace na otevřených scénách pod širým nebem v atriu Muzea města Ústí nad Labem, na termálním koupališti v Brné, na gotickém hradě Střekově, v urbexu loděnice nedaleko Svádova i na zámku v Jimlíně.

Prvně mimo divadelní jeviště v open-air variantě těsně po premiéře na domácím jevišti uvede ústecká činohra Peera Gynta. Dramatickou báseň Henrika Ibsena v režii Michala Háby uvede ve dvoraně Muzea města Ústí nad Labem. Na stejném místě v prvních červnových dnech zahraje i monodrama Pan Theodor Mundstock, hravé Bratrstvo kočičí pracky a melancholickou severskou komedii Najal jsem si vraha, adapataci filmu finského režiséra Akiho Kaurismákiho. V malebném prostředí lázní v Brné, u termálních bazénů v těsné blízkosti řeky Labe dostane prostor komedie Harila aneb Čtyři z punku a pes (druhé ze dvou představení bude derniérové) a také samozřejmě poetičtí Pábitelé. S Černou sanitkou, speciální a výjimečná letní inscenací. Činoherák v průběhu června navštíví i zdánlivě opuštěnou loděnici v Olšinkách. Ještě než se začátkem července přesune herecký soubor na hrad Střekov, dva poslední červnové dny stráví s Peerem Gyntem opět v atriu ústeckého muzea. Závěrem Letní štace obsadí Činoherní studio hrad Střekov, gotickou dominantu tyčící se 110 metrů nad řekou Labe. Nejprve tam zahraje Černou sanitku a následující dva dny oblíbenou komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Úplnou tečkou nad Letní štací bude představení epopeje 20. století, inscenace Mluviti pravdu na Zámku Nový Hrad v Jimlíně.

V případě nepříznivého počasí se představení odehrají pod střechou Činoherního studia. Informaci o přesunu se zveřejní vždy v den představení na webu i prostřednictvím sociálních sítí. Přemístění do divadla není důvodem pro vrácení vstupného.

PROGRAM LETNÍ ŠTACE 2023

 

Autor článku: Petr Kuneš