24.02.2022 11:59

Činohra Národního divadla pořádá Emergency Briefing k aktuální situaci na Ukrajině

Ruská armáda obsadila Ukrajinu, Evropa je na pokraji války. Invaze vyostřila stav, který trvá už osm let. Problém zřejmě neleží jen v Donbasu. Proč se celá situace vyhrotila právě teď?

Činohra Národního divadla pořádá ve středu 2. 3. v 17.30 další Emergency Briefing. Jeho cílem je nejen vyjádřit solidaritu, ale pobavit se společně o tom, jak složitý rusko-ukrajinský konflikt pochopit a uchopit a zda a jak je možné pomoci ukrajinským umělcům a tamní kultuře.

Jak vnímají současnou situaci na Ukrajině, v čem je pro ně současné dění naléhavější a nebezpečnější než v předchozích letech a jak konflikt ohrožuje každodenní život i tvorbu ukrajinských umělců, budou s novinářem Ondřejem Soukupem rozebírat hosté, kteří jsou s Ukrajinou blízce spojeni – Lenka Víchová (ukrajinistka specializující se na soudobé dějiny Ukrajiny, redaktorka časopisu Ukrajinský žurnál) a Marie Iljašenková (básnířka, překladatelka z ruštiny, ukrajinštiny a polštiny a literární redaktorka).

Účast přislíbili i další diskutující z řad ukrajinských studentů DAMU. Během večera zazní i krátké ukázky ze současné ukrajinské prózy i poezie v podání herců a hereček Činohry ND.

Diskuze se můžete zúčastnit buď osobně v horním foyer Nové scény nebo online prostřednictvím live-streamu na YouTube kanálu Činohry ND. Dotazy bude možné klást do chatu během přenosu.

Těšíme se na vás!

ND Talks – Emergency Briefing: Ukrajina
2. března 2022 od 17.30
v horním foyer Nové scény nebo online na YouTube Činohry

Autor článku: Národní divadlo