24.05.2016 12:25

Členové Cirku La Putyka v sólových projektech

Na konci května se na Jatka78 vrátí Cirk La Putyka. Konkrétně čtyři jeho členové, kteří uvedou své sólové projekty. Coline Mazurek, Valentin Verdure, Šárka Bočková a Vojtěch Fülep předvedou 29. a 30. května v 19.30 dvě představení v průběhu jednoho večera - taneční maraton i poetickou pohybovou inscenaci o vztazích.

První část večera nese název Championnat. Vznikla ve spolupráci dvou francouzských umělců, Coline Mazurek a Valentina Verdureho, známých z putykářských show Dolls nebo Family, a choreografa Simona Tanguyho. Tentokrát se vydávají na soutěžní taneční maraton, ve kterém nejde o vítězství, ale o překonání hranic vlastních fyzických možností. Každých dvanáct vteřin dvacetiminutové soutěže se ozve pípnutí, které nařizuje změnu. Akrobaté předvedou celkem sto změn – nové číslo, pohyb, cokoli, důležité je předvést něco nového. Projekt se inspiruje filmem Sydneyho Pollacka Koně se také střílejí, z jehož finále Coline a Valentin vycházejí. Výsledkem je inscenace přesahující hranice klasické novocirkusové show, zkouška fyzických i psychických možností akrobatů, kteří se specializují na párovou akrobacii.

Na Championnat naváží Šárka Bočková a Vojtěch Fülep projektem 3CM, který připravili společně se známým finským režisérem Maksimem Komarem, jehož nejnovější premiéru show Opaque Jatka78 uvedla na začátku měsíce. Pohybová inscenace se věnuje vztahu muže a ženy, tedy tématu na první pohled banálnímu. Tvůrčí trojice pojala koncept jako poetickou pohádku pro dospělé, která je založená na reálných situacích. Dvě v rozlišných sférách samostatně existující bytosti se setkávají a kontrastují na pozadí herectví, klaunérie, současného tance a závěsné akrobacie. 3CM fungují jako vzdálenost, která může dělit jednoho od druhého, nebo jako ona drobná míra, která občas stačí na to, aby se lidé od sebe vzdálili. Inscenace je o přibližování a vzdalování, touze a neopětování, potkávání a míjení, pochopení a neporozumění, unikání a přibližování a také o štěstí a zklamání.

www.jatka78.cz


Autor článku: Jatka78

Členové Cirku La Putyka v sólových projektech