02.05.2023 15:32

D21 pořádá konferenci Divadlem k demokracii

Divadlo D21, které se tématu vzdělávání v divadle věnuje dlouhodobě, pořádá 10. května konferenci s názvem DIVADLEM K DEMOKRACII. Zkušenosti si zde vymění divadelní lektoři, pedagogové a slovo pochopitelně dostanou ti hlavní, tedy studenti. Součástí programu bude i repríza nové inscenace Jakuba Vašíčka a Tomáše Jarkovského BENEŠŮV POSEL a její následná reflexe.

Program konference: 10. 5. 2023 / 9:00-16:00

  • Představení Benešův posel
  • Diskuze po představení s lektory, herci a diváky
  • Projekty Divadla D21 pro teenage publikum
  • Diskuze zástupců divadel zaměřených na mladé publikum
  • Diskuze pedagogů o smyslu zapojení divadla do vzdělávání
  • Diskuze mladých diváků, o které tu jde především…

Účast, prosím, potvrďte Ivaně Huspekové na divadloskolam@divadlod21.cz, tel. 774 512 922

Autor článku: Kristýna Čepková

D21 pořádá konferenci Divadlem k demokracii

Zprávy

29.05.2023

Tvůrčí dílny a interaktivní prohlídky výstav pro děti na letošním Pražském Quadriennale znovu připravuje kreativní platforma Máš umělecké střevo?

Doprovodný program pro nejmenší návštěvníky se skládá z tvůrčích dílen a aktivit pro širokou veřejnost a školní skupiny. Centrem je interaktivní prostor umístěný mezi výstavními halami Holešovické tržnice. Platforma Máš umělecké střevo? přináší hravý a nápaditý koncept, který souvisí s ústředním tématem PQ 2023 RARE. Hala 29 je upravena tak, aby svým návštěvníkům zprostředkovala nevšední zážitek scénografického umění.

29.05.2023

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě slavní šedesátiny a zve na oslavu

Novorenesanční zámeček obklopený rozsáhlým parkem, jezírky i lesy. Výjimečné místo, kde světoznámý skladatel Dvořák našel svůj druhý domov. Takový je Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě, který letos slaví 60 let od svého otevření. V sobotu 22. července zde návštěvníky čeká slavnostní program.

29.05.2023

„Pavel Šmok – Choreograf s duší básníka“ – křest nové biografie jednoho z nejvýznamnějších tanečních tvůrců 20. století

Ve středu 31. května od 17 hodin proběhne v malém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí speciální odpoledne věnované Pavlu Šmokovi. Na programu bude projekce dokumentárního portrétu „Fenomén Šmok“ (2017) v režii Ondřeje Kepky, po něm bude následovat křest publikace „Pavel Šmok – Choreograf s duší básníka“ taneční publicistky Lucie Kocourkové (2023).