25.05.2022 13:32

Den dětí v Divadle loutek Ostrava

V neděli 29. května ožije amfiteátr Divadla loutek Ostrava i jeho okolí oslavou svátku všech dětí. Při přípravě hravého odpoledne se loutkoherci nechali inspirovat nejnovější inscenací divadla a celá akce proto nese podtitul Myši patří do loutek. Pro děti je připraven bohatý program, a jak již sám název akce napovídá, letos to bude ve společnosti myšek a lišáka z inscenace Myši patří do nebe.

Pro účastníky dopolední loutkářské dílny následuje prohlídka zákulisí divadla, zájemci si mohou také zakoupit vstupenky na odpolední představení Myši patří do nebe. Se zvířátky z nejnovější pohádky Divadla loutek Ostrava se malí návštěvníci Dne dětí mohou potkat zároveň během odpolední části programu před divadlem a v jeho okolí.

Odpolední program začne v 15:30 hodin výtvarnou dílnou v amfiteátru divadla zaměřenou na tvorbu jednoduchých loutek. Děti si loutku samy vyrobí a výtvor si můžou odnést domů! Vyrábět budou jednoduché myšky nebo lišky.

V 16:30, 17:00 a 17:30 hodin zahrají loutkoherci v prostoru před budovou divadla loutkové minipohádky. Jak už sám název napovídá, zase v nich budou vystupovat myšky a myši. Půjde totiž o Myší pohádky na přání.

Souběžně bude probíhat Myší autogramiáda – dětem se podepíše samotná myška Šupito a možná přijde i lišák Bělobřich. Nachystán bude také myší fotokoutek, ve kterém se všichni malí návštěvníci Dne dětí mohou vyfotit s připravenými rekvizitami. A to ne ledasjakými. Všechno bude nachystáno, jak jinak, než zase ve znamení myšek a lišáka.

S programem se k loutkářům tentokrát připojí také Loutková kavárna v budově divadla. I tam bude vše ve znamení myšek. Pro své zákazníky chystá kavárna workshop - zdobení minidortíků. Účastníci dostanou balónek a sladké překvapení na závěr.

A jako každý rok, budou před divadlem a v jeho okolí k dispozici herní prvky pro malé i velké.

https://www.dlo-ostrava.cz/

Autor článku: Tereza Zlámalová