04.05.2022 13:54

Dešťová hůl s doteky Norska v Divadle Kámen

Ve dnech 20. a 21. května 2022 v rámci mezinárodního projektu uvede Divadlo Kámen společně s norskými partnery akci s názvem „Dešťová hůl s doteky Norska”. Speciální provedení divadelní hry Dešťová hůl, napsané na motivy stejnojmenné knihy Jiřího Hájíčka, bude protnuto arktickými intermezzy s klimatickými tématy o severské přírodě a podmořských skládkách důlního odpadu.

Hra Dešťová hůl - Kdo je dneska indián? Ten, kterej na ničem nelpí? Ten, kterej jezdí na motórce? Ten, kterej má s Terezou docela hezkej život? Ten, kterej se žádný ráno neprobudí jako někdo jinej?
námět: Jiří Hájíček: román Dešťová hůl, struktura a scénář: Petr Odo Macháček
hrají a jednají: Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Zdeňka Brychtová, Martin Poláček
intermezza provádí: Anne Katrine Haugen, Liv Hanne Haugen z Haugen Productions

Jedinečné provedení hry, ve které se kladou otázky jako „kde je domov“, „čí je půda, na které žijeme“ a „kdo je vlastně dneska indián“, uvede Arve H. Johansen, Český honorární konzul pro severní Norsko.

Celou atmosféru arktických intermezz dokreslí série cestovatelských přednášek. Na začátek přednáškové série pohovoří Dagmar Johansen o životě za polárním kruhem. Po její přednášce bude následovat příspěvek Anny Rasmussen z fotoexpedice za polární září. Cestovatelskou sérii uzavře cestovatel a fotograf Karel Wolf s příběhem poznávání Norska s malými dětmi a v upravené dodávce.

Program: https://www.divadlokamen.cz/program.php
O projektu: https://www.divadlokamen.cz/destova_hul
O norském partnerovi: http://www.haugenproduksjoner.no/forside_english/4
O přednášejících: www.annarasmussen.cz/, www.kolemsveta.cz

Autor článku: Helena Macháčková