05.10.2017 10:50

Festival IDIOM hledá tanečníky

Druhý ročník festivalu IDIOM, který se zaměřuje na novou polskou choreografii, se uskuteční 15. a 22. října 2017. V rámci dvou rezidentních programů se polské choreografky Małgorzata Haduch a Irena Lipińská spojí s českými umělci nad společnými experimenty v myšlení o choreografii.

Pro workshop Małgorzaty Haduch probíhající ve dnech 12. až 15. října 2017 hledáme tanečníky, kteří mají zájem ve svém tanečním umění objevit něco nového a nahlédnout na choreografii z jiného úhlu pohledu.
Hledáme tanečníky všech věkových kategorií, studenty tanečních škol i profesionály. Imaginaci a interpretaci se meze nekladou!

Pro jakékoliv dotazy, časové upřesnění či doplňující informace kontaktujte koordinátora projektu Petra na E jsemdva@gmail.com nebo telefonicky: 731 468 447

“Druhý ročník festivalu IDIOM pokračuje ve svém zaměření na ústřední myšlenku projektu a soustředí se na idiomatické (konkrétní) rysy tance a pohybu. Tentokrát však chceme mluvit o zkušenostech, které se jeví jako nepopsatelné či slovně neuchopitelné.

Paradoxem je, že neschopnost hovořit o nich nebo si je představit, z nich činí zkušenosti idiomatické. Chceme najít v tanci a choreografii to, co je hovorově řečeno "nepředstavitelné".
Předmětem obou rezidentních programů bude vztah mezi _imigrací/interpretací a jejich předmětem zkoumání se stane nová choreografie a experimentální hudba.”

Autor článku: Převzato z: http://www.culturenet.cz/