21.05.2001 00:00

Divadelní Luhačovice 2001

Předběžný program:

pondělí 27. 8. 2001 zahajovací představení
ODYSSEA (scénář a režie Zoja Mikotová)
v podání studentů Výchovné dramatiky neslyšících JAMU Brno dále:

NEZOUFEJ, STÁDEČKO
Divadlo Olomouc

SEN SMĚŠNÉHO ČLOVĚKA
Divadlo na provázku, Brno

TANEC SMRTI
Městské divadlo Zlín

CAFÉ PROKLATEC
HaDivadlo Brno

sobota 1. 9. 2001 závěrečné představení
KUMŠT
Divadlo L+S Bratislava

Začátky jsou vždy v 19.30 h, předprodej vstupenek bude v informační kanceláři LUHANKA, tel. Luhačovice 067/768 77 03 nebo 713 13 37

Výstava scénografie:

Zdeněk HYBLER (průřez celoživotní tvorbou k nedožitým osmdesátinám)
Vernisáž 28. 8. 2001 v hale Vincetka na lázeňské kolonádě

Přehlídku komorní tvorby profesionálních divadel Divadelní Luhačovice pořádají letos již potřetí studenti Institutu reklamní tvorby a marketingových komunikací FT Univerzity T. Bati ve Zlíně v rámci seminárních cvičení a letní souvislé prázdninové praxe, tj. bez nároku na odměnu. Partnery jsou Lázně Luhačovice, a. s., a Městský úřad v Luhačovicích. Pro přehlídku jsme vybrali termín vždy v posledním srpnovém týdnu. Loni poprvé se přehlídka konala za účasti divadelních umělců ze Slovenské republiky.

O záštitu nad Divadelními Luhačovicemi 2001 jsme požádali ministra kultury ČR P. Dostála, ministra kultury SR M. Kňažka, záštitu již přijal hejtman Zlínského kraje František Slavík

Kmotrou letošního ročníku by měla být herečka Věra Galatíková.
Prezidentem organizačního výboru Divadelních Luhačovic byl jmenován herec Miloš Mejzlík.

Záměrem přehlídky je
- rozšířit nabídku kulturního vyžití lázeňských hostů a obyvatel města Luhačovice i okolí o hodnotný program, který nepřináší pouze komerční efekt, ale svou kvalitou splňuje očekávání i náročnějších diváků; vybíráme jak ze scén v kulturních centrech, tak z regionálních divadel ČR.
- vzhledem ke zdejším tradicím česko-slovenské vzájemnosti a zájmu publika rozšířit nabídku o vystoupení jednoho souboru ze Slovenska; současně tak přispíváme ke snížení "deficitu" příležitostí pro sledování současné slovenské divadelní tvorby. Luhačovice jsou pro tuto skutečnost předurčené svou polohou, přítomností velkého množství lázeňských hostů ze Slovenska a vzájemným vztahem obou národů zde na pomezí obou států.
Tradici vytváříme i při zahajovacím představení, kdy se svou inscenací vystupují posluchači některé z divadelních fakult (Brno, Praha, Bratislava).
Zajímavostí přehlídky je bohatý doprovodný program - např. každé odpoledne pouliční divadlo (v podání studentů herectví), výstavy scénografie, scénická čtení, autogramiády atd.

Mgr. Vojtěška Kupcová, ředitelka přehlídky

Autor článku: redakce