22.06.2017 14:15

Divadelní Luhačovice 2017

19. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice 2017 se uskuteční ve dnech 20. - 26. srpna 2017 v lázeňském městě Luhačovice. Od svého vzniku je tato přehlídka kromě divadelní události také prostorem česko-moravsko-slovenské kulturní vzájemnosti. Vedle neodmyslitelného prezidenta přehlídky, herce Miloslava Mejzlíka, pocházejícího z Moravy a žijícího v Praze, zastupuje slovenskou stranu - jako patron letošního ročníku - Milan Kňažko, vynikající herecká osobnost, mimo jiné i držitel „české“ Ceny Thálie za rok 2016.

Diváci, kteří si na festivalový termín pravidelně rezervují okénko v dovolené, i noví zájemci a festivaloví hosté se mají na co těšit, protože organizátoři zvolili téma: Nevšední příběhy v nevšedních hereckých výkonech.

Během jednoho týdne se na jevišti secesního luhačovické divadélka v sedmi inscenacích potkají osudy slavné francouzské herečky Sarah Bernhardtové a jejího sluhy (Hana Maciuchová a Jaroslav Satoranský) s dramatickými konflikty dvou vyhraněných uměleckých osobností (Miroslav Etzler a Martin Kraus) a třetí večer s další proslulou „femme fatale“, mexickou malířkou Frídou Kahlo (Světlana Nálepková, s ní Martin Sochor a Petr Pěknic). Ani souboj manželské dvojice po deseti letech odloučení (Antonie Talacková a Igor Bareš, s nimi Michal Hnátek) nepřináší banální situaci, stejně jako vstup dvou škádkivých múz (Michaela Dolinová, Sandra Pogodová) do života obyčejného muzikanta (Václav Tobrman). Po této rozverné hře s písničkami uzavře festival ztřeštěná komedie z televizního zákulisí s herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti (Monika Horká, Josef Kubáník, Jaroslava Tihelková, Štěpán Goiš).

V neděli 20. srpna v 15 hodin se uskuteční v hale Vincentky vernisáž výstavy Slováckého divadla.

Setkání nevšedních příběhů s nevšedními herci se neodehraje jen na jevišti:

Ve středu 23. srpna v 15 hodin bude v koncertním sálu Společenského domu vyprávět o svých pařížských zážitcích a setkáních MUDr. Jan Cimický: „Paris, mon amour“.
O tom, že Milan Kňažko a Miloslav Mejzlík nejsou jen obyčejní herci všedních osudů, bude sotva kdo pochybovat. Ale můžete se jich na to zeptat při besedě ve Společenském domě v pátek 25. srpna v 15 hodin.

I letos platí, že Divadelní Luhačovice jsou lázněmi duše…

Divadelní Luhačovice 2017 připravují a realizují Divadelní Luhačovice, z.s., ve spolupráci s Lázněmi Luhačovice, a.s., a za finanční podpory Zlínského kraje, města Luhačovice a partnerských firem ze Zlínského kraje.

http://divadelni-luhacovice.cz/