13.06.2022 12:53

Divadelní soubor Antonín Puchmajer D.S. uvádí premiéru inscenace Sklizeň

Divadelní soubor Antonín Puchmajer D.S. uvede 20. června v Galerii Josefa Adamce v Praze na Špejcharu premiéru kabaretu Sklizeň.

Soubor se v nové inscenaci vrací ke svému oblíbenému žánru kabaretu a prostřednictvím skečů a písní skládá hořce humorný portrét příslušníka starší střední generace, „který má v životě už důvod bilancovat, jen pochybuje o tom, že je co“ (Alena Zemančíková o předpremiérovém uvedení). Autory textů a písní jsou Martin J. Švejda, Kateřina Rudčenková a Sonia Koutová, inscenace vznikla pod režijním dohledem Martina J. Švejdy.
Představení začíná v 19:00.

Kulturně divadelní spolek Puchmajer byl založen v r. 1991 posluchači divadelní vědy FF UK a jejich přáteli. Vůdčími osobnostmi souboru byli Vladimír Mikulka a Martin J. Švejda. Během bezmála čtrnáctileté existence soubor nastudoval celkem šestnáct inscenací. Tvorba souboru byla orientována na intelektuálně náročný, černý humor, se snahou „vyslovovat se k čemukoliv, co se autorům nelíbí, co je dráždí, co se jim hnusí“ (Zdeněk Hořínek). Soubor ukončil činnost v r. 2005. Jeho přímým nástupcem se stal divadelní soubor Antonín D.S. Vůdčí osobností byl Martin J. Švejda. Antonín D.S. se věnoval především autorské tvorbě. Divadelní soubor Antonín Puchmajer D.S. vznikl v říjnu 2010 ze členů divadla Antonín D.S. a hudební skupiny Inženýr Vladimír. Do dnešní doby soubor uvedl celkem osm divadelních projektů: Kabaret (2011), Spánek nikdo nevolá (2012), Be Pozzy! (2014), JAKO (škorperetka) (2015), Rösnerovo oko (2017), Příběhy z pohřbu (2019), Beranidla budoucnosti (2019) a Potkala ji smrti (2022).

Bližší informace o souboru najdete na: http://antonin-puchmajer-d-s0.webnode.cz

Autor článku: Martin Švejda