20.04.2017 09:53

Divadlo a politika na konferenci Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění

Potenciál divadla ve vyhrocující se politické situaci ve světě bude hlavním tématem letošní mezinárodní doktorandské konference Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Pod názvem Politics and Community Engagement in Doctoral Theatre Studies se bude konat 3. a 4. listopadu 2017.

„Zajímá nás, jak současní doktorandi přistupují k politickému rozměru divadla, jak chápou jeho společenskou úlohu a jaké tvůrčí principy využívají, když chtějí aktivizovat publikum,“ upřesňuje programová ředitelka konference Radka Kunderová. „V letošním roce zvyšujeme důraz na divadelní praxi a vyzýváme účastníky nejen k prezentaci klasických konferenčních příspěvků, ale také ukázek jejich tvůrčího procesu.“

V roli pozvaných řečníků se představí pedagogové prestižní londýnské Royal Central School of Speech and Drama, Tony Fisher a Joel Anderson. Partnery akce jsou mj. evropský výzkumný projekt Passage 23 E: Theatre and Theatricality from the Baltic to the Aegean nebo odborný recenzovaný časopis Theatralia.

Uzávěrka přihlášek s návrhy příspěvků (paper, performative lecture) nebo ukázek tvůrčí praxe (work demonstrations) je 31. května 2017.

Akce se v Brně koná už poosmé, bieniální konference doktorských studií pořádá Divadelní fakulta JAMU už od roku 2003. Od té doby na ní vystoupila více než stovka doktorandek a doktorandů z Afriky, Asie, Severní Ameriky nebo Evropy.

Web konference: www.theatrephdjamu.cz
Facebook: https://www.facebook.com/conferencebrno

Autor článku: Anna Lahodová