06.12.2021 20:44

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede hudební komedii Limonádový Joe

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede hudební komedii Limonádový Joe. Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích se představí Martin Holzknecht a Aleš Háma. Premiérové představení je plánováno na čtvrtek na velké scéně, informovala dnes ČTK Dana Hassmannová z divadla.

Kromě příbramského souboru ve hře plné písní, tance a humoru vystoupí řada hostů, o hudební doprovod se postará divadelní kapela Los Trumberos. „Budou tam všechny písničky, které všichni znají z filmu, ale k tomu i neznámé, které jsou vzaty z původní předlohy Jiřího Brdečky a do filmu se nedostaly," uvedl Schejbal.

Jako Limonádový Joe před publikum předstoupí Martin Holzknecht. Roli Hogo Foga ztvární Aleš Háma, který bude v Příbrami hostovat i se svou manželkou, jež se objeví mezi tanečnicemi. V dalších rolích diváci uvidí Annu Fixovou, Elišku Nejedlou, Petra Floriána, Kryštofa Grygara, Jana Konečného, Lukáše Typlta, Martina Dusbabu, Lucii Valenovou, Roberta Tylečka, Václava Rašilova, Jaroslava Someše, Moniku Timkovou, Šimona Knápka či Petra Beleše.

Výpravy se ujal Miroslav Král, po hudební stránce hru nastudoval Zdeněk Dočekal a choreografii dostali na starost Martin Pacek s Kateřinou Zídkovou.

Slavný pistolník Joe se poprvé objevil v příbězích Jiřího Brdečky vycházejících na pokračování v týdeníku Ahoj na neděli. První divadelní zpracování uvedlo v roce 1944 divadlo Větrník s podtitulem Zabijácká suita. Brdečka se ke svým hrdinům znovu vrátil v románovém přepracování, které vyšlo v roce 1955. V témže roce získal příběh muzikálovou podobu a byla do něj připsána značná část písní, které později zazněly ve filmovém zpracování v podání Karla Gotta nebo Yvetty Simonové.

Nezapomenutelným se však Joeovo pátrání po kakaové skvrně velikosti mexického dolaru stalo až po filmovém zpracování režiséra Oldřicha Lipského z roku 1964. Pistolníka, který místo whisky pije limonádu a přísně dbá na mravnost, si zahrál Karel Fiala, jeho soka Miloš Kopecký. Limonádový Joe je ale také úspěšnou divadelní inscenací, hra se dočkala desítek nastudování.

https://www.divadlopribram.eu/

Autor článku: ČTK: khj, kš

Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami uvede hudební komedii Limonádový Joe

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.