22.02.2017 17:00

Divadlo Continuo zve k účasti na Mezinárodním divadelním projektu v létě 2017

Stejně jako v předchozích letech pořádá Divadlo Continuo i letos od 3. července do 20. srpna 2017 mezinárodní divadelní site-specific projekt.

K účasti na projektu zveme: herce, performery, tanečníky, výtvarníky, muzikanty, kteří mají divadelní, výtvarné nebo hudební zkušenosti (studium umělecké školy, praxe ve skupině, autorská tvorba) a upřímný zájem o účast v projektu.

Základní informace o projektu

Základní myšlenkou letních projektů Divadla Continuo je tvůrčí setkání divadelníků odlišných přístupů a profesí z různých zemí při společném díle. Účastníci spolu několik týdnů žijí a pracují v bývalé zemědělské usedlosti Švestkový Dvůr, sídle Divadla Continuo a připravují inscenaci pro vybrané nedivadelní lokality v okolí. Připravovaná inscenace je vždy inspirovaná místem a neopakovatelným setkáním. Po premiéře následuje deset repríz a derniéra.

Inscenace vzniká z výsledků pohybových, hlasových, hudebních a výtvarných tvůrčích dílen, které probíhají po dobu projektu. Dílny povedou členové Divadla Continuo a následný tvůrčí proces jeho umělecký šéf Pavel Štourač.

Profil účastníka:

Prvotní je zájem, energie a vytrvalost, ochota ke společné tvorbě, touha objevovat, nabízet, zkoušet, poznávat. Dobrá fyzická i psychická kondice – půjde o intenzivní několikatýdenní práci. Účast je nutná po celou dobu projektu.

Finanční podmínky projektu:

Účastník hradí částku 8.000 Kč, která pokrývá stravu po celou dobu projektu a další náklady s ním spojené, dále si hradí náklady na dopravu. Ubytování zajišťuje Divadlo Continuo.

Přihláška

Výběr účastníků projektu proběhne na základě přihlášky, CV a motivačního dopisu a ukázky dosavadní umělecké práce.

performeři, tanečníci, herci: odkazy na videa a záznamy vlastní umělecké tvorby
výtvarníci: portfolio svých prací, prezentací a projektů
muzikanti: nahrávky, odkazy na videa a záznamy vlastní umělecké tvorby

Uzávěrka přihlášek je 5.5.2017.

Přihlášku na letní projekt naleznete zde: http://www.continuo.cz/prihlaska-letni-projekt-2017/

www.continuo.cz

Autor článku: Zuzana Bednarčiková