06.04.2022 20:11

Divadlo LETÍ ve spolupráci s DILIA uvede další díl speciální edice scénických čtení Večeře s novou hrou

17. dubna 2022 uvede Divadlo LETÍ ve spolupráci s DILIA další díl speciální edice scénických čtení Večeře s novou hrou, kde divákům naservíruje v jednom večeru hned několik nových her a tříchodové menu.

Originální koncept divadelní degustace tentokrát proběhne ve VILE Štvanice pod taktovkou mladého režiséra Adama Steinbauera. Projekt, který pravidelně dvakrát ročně představuje krátké hry současných autorů, slibuje divákům nevšední kulturní, ale i kulinářský zážitek.

Jednotlivé chody té nejžhavější současné české dramatiky provedou návštěvníky od přípitku až po dezert. Diváci se mohou těšit na čtyři krátké hry, které vznikly přímo pro tuto příležitost a jejichž autory jsou Tomáš Ráliš, Šimon Peták, Petr Hruška a Adam Steinbauer.

17. 4. 2022, 20:00 ve VILE Štvanice
VEČEŘE S NOVOU HROU

V rámci večera budou uvedeny čtyři hry:

• Tomáš Ráliš: Hladobyt
• Šimon Peták: Vtělení
• Petr Hruška: Na cestě

Poslední hrou bude autorské dílo od samotného režiséra! Jaký je název?
Nechte se překvapit!

Režie: Adam Steinbauer
Hrají: Agáta Červinková, Eva Leinweberová, Jan Horák, Martin Veliký, Václav Marhold

Součástí večera je speciální velikonoční degustační menu. Nasytíme masožravce i vegetariány!

Vstupenky k dispozici zde.

Autor článku: Marie Špalová

Divadlo LETÍ ve spolupráci s DILIA uvede další díl speciální edice scénických čtení Večeře s novou hrou

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.