27.05.2016 11:09

Divadlo loutek Ostrava oslaví Den dětí speciálními dílnami pro děti

V Divadle loutek Ostrava letos zájemci oslaví Den dětí trochu jinak než v jiné roky. 29. května bude DLO patřit dílnám různého typu. Pro všechny pak divadlo zdarma nabídne pohádku v amfiteátru divadla.

První zajímavou a v programu DLO velmi netradiční dílnou je HRA S PIMPRLATY, což bude dílnička pro děti od 4 let, během které si děti budou moci osahat loutky a společně z nich vytvořit krátkou pohádku. To vše přímo na jevišti a pod profesionálním dohledem herců DLO Boženy Homolkové a Robina Ferra. Dílna se odehraje dvakrát, v 9:30 a ve 14 hodin.

Pro větší děti od 8 let bude připravena další speciální dílna nazvaná KOUZLENÍ SE ZVUKEM. Zájemci se během ní dozví, jak se v divadle se zvukem pracuje, a sami si pak budou moci na flash disku odnést svůj unikátní zvukový výtvor. Dílna proběhne v 10:30 a v 15:00.

Oblíbenou a velice žádanou aktivitou je dílna VYROB SI SVOU LOUTKU. Tentokrát budou děti vyrábět v 10 hodin marionetu a v 14:30 marotu.

Aby ale nepřišli zkrátka i ti, kteří se nevejdou do kapacitně omezených dílen, zve DLO všechny děti od 3 let na pohádku Ivana Fellera JAK SI PRINC HLEDAL NEVĚSTU, která proběhne od 16 hodin zdarma v amfiteátru Divadla loutek.

http://www.dlo-ostrava.cz/ 


Autor článku: Klára Kadlecová

Divadlo loutek Ostrava oslaví Den dětí speciálními dílnami pro děti