15.02.2018 14:09

Divadlo Radost uvádí jako svou druhou premiéru sezony 2017/2018 Pipi Dlouhou punčochu

Divadlo Radost uvádí jako svou druhou premiéru sezony 2017/2018 Pipi Dlouhou punčochu – novodobou klasiku dětské literatury, která baví už několikátou generaci dětí i dospělých.

Režisérem inscenace je Michal Sopuch, autorem scénáře a dramaturgem Pavel Trtílek, dvanáct písní inscenace zhudebnil David Rotter. Vše se odehrává na scéně i v kostýmech navržených Lucií Labajovou, s choreografickou invencí Hany Litterové.

Jak vlastně vznikla Pipi Dlouhá punčocha?
Astrid Lindgrenová měla dvě děti – starší syn se jmenoval Lasse, mladší dcera Karin. Když Karin v zimě 1941 dostala zápal plic a ležela v posteli, zničehonic řekla: „Vyprávěj mi o Pipi Dlouhé punčoše!“ Astrid, která tehdy ještě nebyla spisovatelkou, se posadila na kraj postele a začala jí vyprávět ztřeštěné příhody o holce, která měla tak praštěné jméno, že to ani jinak nešlo. A protože příběhy o Pipi rády poslouchaly i kamarádky Karin, začala si je Astrid zapisovat…
Napínavé příběhy se ztřeštěnou Pipi plné neobvyklých dobrodružství a radosti ze života nás zavedou do světa neomezené dětské fantazie a hravosti. Pipi se spolu s Tomym a Anikou podívá do školy, na jarmark, na tichomořský ostrov, naučí děti smažit ňamňamce a zpívat píseň o strašlivých pirátech, poradí si s policajty i tuláky, zkrotí tygra a nakonec všechny zachrání před skutečnými piráty.

V titulní roli Pipi Dlouhé punčochy se představí Barbora Dobišarová.
PREMIÉRA: 2. 3. 2018 na velké scéně Divadla Radost.

http://www.divadlo-radost.cz/