06.10.2017 10:31

Divadlo Studio Dva uvede hru Petra Zelenky s názvem Věra

Premiéru ironické komedie Věra z pera Petra Zelenky uvede 12. září divadlo Studio Dva v Praze. V příběhu o výsluní a pádu ambiciózních jedinců se v režii Alice Nellis představí například Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Martin Pechlát, Sabina Remundová a Roman Zach, sdělil ČTK mluvčí scény Tomáš Přenosil.

Sondu do zábavního průmyslu a cynické doby napsal Zelenka v roce 2014 pro Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, které ji uvedlo pod názvem Job Interviews, a sám ji tam režíroval. Od té doby se dočkala uvedení například na Slovensku, ve Francii či v Rumunsku. V Bratislavě ztvárnila titulní roli Zuzana Mauréryová, oceněná loni na karlovarském festivalu za titulní roli ve filmu Učitelka.

„Autor ve hře rozehrává s diváky jednoduchý trik. Donutí je sledovat hrdinku, která jde takříkajíc přes mrtvoly. Jak děj postupuje, odhaluje u ní obrovské množství hluboko skrytého citu a humoru," řekl Přenosil. Právě ta hlubina stojí podle Zelenky za prozkoumání.

„Hra je nejen překvapivá, ale i fantasticky psaná. Čím víc času trávím s textem, tím se mi zdá lepší a lepší. A že se mi zdála výtečná už po prvním přečtení," řekla představitelka titulní role Chýlková. Režisérka Alice Nellis považuje text za natolik bohatý a organický, že je možné se v něm pohybovat mnoha směry a přitom si svůj základ zachová.

Scénu k nové inscenaci navrhl Matěj Cibulka, autorkou kostýmů je Katarína Hollá a hudbu složil Jan Ponocný.

https://www.divadlo.cz/

Autor článku: ČTK: bor, jw