31.05.2022 20:46

Divadlo Šumperk chystá tradiční festival pod širým nebem Divadlo v parku

Pět divadelních představení pod širým nebem nabídne letos divákům tradiční šumperský festival Divadlo v parku. Na letní divadelní scéně se představí nejen místní herci, ale i divadelníci z Prahy či Olomouce. Přehlídka, kterou pořádá Divadlo Šumperk v amfiteátru u Vily Doris, se letos vrací do tradičního červnového termínu, koná se od 13. do 19. června. V Šumperku má festival dlouholetou tradici, letos se uskuteční podevětadvacáté, řekl ČTK dramaturg šumperského divadla Michael Sodomka.

„Potřeba tohoto tradičního festivalu v posledních dvou letech výrazně vzrostla. Pandemie ukázala výhodnost hraní venku, když to počasí dovoluje. Zároveň v této pro kulturu náročné době potřebujeme získat nové diváky. Včetně těch mladších, kteří třeba nepřijdou do divadelního domu, ale živá produkce venku s přáteli a občerstvením pro ně atraktivní je," uvedl Sodomka.

Letošní přehlídku otevře 13. června představení Africká královna v podání pražského Divadla Palace s Hynkem Čermákem a Lindou Rybovou v hlavních rolích. O dva dny později se na festivalu představí s inscenací Jméno Divadlo Verze Praha, kromě Lindy Rybové se mohou diváci těšit na Romana Zacha či Jana Dolanského. Chybět nebudou ani představení z šumperského repertoáru. „Nasadili jsme divácky oblíbenou Babičku a komedii ‚Kdo je tady ředitel?'," doplnil dramaturg Divadla Šumperk.

Na přehlídku dorazí také divácky úspěšné olomoucké Divadlo Tramtarie, které v sobotu 18. června představí svou komedii Kabaret nahatý Shakespeare, kterou má divadlo ve svém repertoáru už od roku 2015. Podle tvůrců jde o chytrou komedii, která se s nadsázkou a humorem věnuje pěti nejznámějším Shakespearovským tragédiím. Autorem kabaretu je vedoucí souboru Vladislav Kracík, režisérem Jiří Trnka. Více informací k festivalu najdou diváci na stránkách Divadla Šumperk.

Kromě účasti na festivalu Divadlo v parku zamíří zdejší divadelní scéna na letní scénu pod širým nebem i v dalších dnech, a to nejen v druhé polovině června, ale i v první polovině července. Divákům zde nabídne ze své produkce například tragikomedii Frankenstein, kterého tvůrci aktualizovali do prostředí sociálních sítí, aniž by přitom hra ztratila hororový nádech.

Autor článku: ČTK: ftv, hj