20.04.2023 10:27

Divadlo Šumperk uvede premiéru muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení

Šumperské divadlo uvede v sobotu premiéru muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení. V komediální inscenaci plné temperamentního španělského rytmu se kromě členů hereckého souboru představí také několik hostujících hereček a herců. Režie muzikálu, který vychází ze stejnojmenného filmu španělského filmaře Pabla Almodóvara, se ujala Hana Mikolášková, řekl ČTK dramaturg divadla Michael Sodomka.

Stejnojmenný filmový scénář Pedra Almodóvara, který se objevil na plátnech roku 1988, zaujal nejen diváky, ale také americké muzikálové tvůrce. Ti snímek, v němž se objevil mimo jiné Antonio Banderas, převedli do divadelního tvaru. Jedním ze spoluautorů adaptace je David Yazbek, který se podílel na muzikálu Donaha!, který obdobně jako Ženy dobyl řadu českých a moravských divadel.

Pro šumperskou produkci jde o nadstandardně náročný projekt, organizačně i finančně. „Je to ještě náročnější titul než Divotvorný hrnec, jejž jsme premiérovali přesně před pěti lety," uvedl ředitel divadla Matěj Kašík. Doplnil však, že takové výzvy jsou pro divadlo a jeho rozvoj důležité. Zároveň nepochybuje, že soubor obstojí. „Tým kolem režisérky Hany Mikoláškové je zárukou kvality," dodal ředitel Kašík.

Také podle dramaturga divadla Michaela Sodomky byla příprava muzikálu náročná. „Je to velmi náročný oříšek ve smyslu provozním, muzikál je náročná věc technicky - ať už zvukově, navíc se musí kromě činohry zohlednit i vysoká úroveň zpěvu všech zúčastněných i pohybová stránka, je potřeba širší štáb lidí i velká produkce ve smyslu obsazení. Povolat jsme museli proto i hosty, se svým interním souborem bychom si nevystačili," uvedl Sodomka.

Hana Mikolášková, která se ujala režie, se do šumperského divadla vrací po více než deseti letech. Tehdy pro zdejší scénu připravovala Čechovova Racka. „Vrací se k nám po řadě let, jsme rádi, že je zde režisérka, která má s žánrem velké zkušenosti, troufla si na složité muzikály i v divadlech mimo velká města, jako je Praha nebo Brno, je to osoba na pravém místě, která to může v Šumperku ukočírovat," doplnil dramaturg.

V hlavních rolích se na prknech šumperského divadla objeví Barbora Sousa, která ztvární Pepu, jejího milence Ivána si zahraje Jan Šťava. V dalších rolích se objeví například Barbora Niedobová, Adam Joura, Olga Kaštická či Jan Hönig. Scénu a kostýmy vytvořila Kateřina Doleželová a pod choreografií je podepsána Hana Achilles. Muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení je zároveň poslední premiérou v této sezoně na velké scéně šumperského divadla.

https://www.divadlosumperk.cz/

Autor článku: ČTK: Alena Horáková, gcm