20.05.2022 10:01

Divadlo Tramtarie zahraje opět v červnu pod širým nebem

Festival TRAMTARIE OPEN-AIR se koná od 6. do 21. června a v areálu Korunní pevnůstky nabídne 12 divadelních večerů, premiéru nové komedie Tři mušketýři, 4 pohádky s programem pro děti, vystoupení Michala Nesvadby a koncert speciálního hosta festivalu Tomáše Kluse.  Nebude chybět ani oblíbená Relax zóna se samostatným našlapaným programem a řadou minikoncertů mladých olomouckých interpretů.

Už třetí rok v řadě Tramtarie vyráží na venkovní pódium v amfiteátru Korunní pevnůstky a nabízí svým divákům nevšední zážitky spojené s divadlem a neopakovatelnou atmosférou tamních letních večerů.

Festival zahájí v pondělí 6. června premiéra inscenace Tři mušketýři, tramtarijní adaptace slavného románu A. Dumase v režii Vladislava Kracíka.

„Premiéra to bude opravdu velkolepá. Už proto, že se na jevišti představní kompletní soubor Tramtarie, který zahraje legendární příběh, ve kterém nechybí napětí, láska, intriky,  scény bojové ani milostné. To vše je zabaleno do inteligentní humorné nadsázky, která je pro Tramtarii více než typická,“ uvedl V. Kracík, umělecký šéf souboru.

Další večery budou patřit oblíbeným komediím Divadla Tramtarie, které mohou diváci pod širým nebem vidět vůbec poprvé. Jsou to novinky letošní divadelní sezóny – Dealeři, skvělá absurdní komedie, jejíž režie se ujal známý divadelní režisér Petr Štindl, nebo Láska, sex a internety, nová komedie v režii Terezy Říhové, která se okamžitě po svém uvedení stala obrovským diváckým hitem. Pomyslným vrcholem festivalu bude rozloučení s letní komedií Po stopách něžného muže, kterou čeká po pěti letech života 11. června slavnostní derniéra.

Organizátoři pamatují i na rodiny s dětmi, pro které je připravený bohatý program. Kromě víkendových pohádek se malí návštěvníci mohou těšit na výtvarné dílničky nebo workshopy, kde si mohou užít pohyb a naučit se novým cirkusovým dovednostem s profesionálními lektory.

Festival přivítá i několik hostů. Jako hlavní hvězda vystoupí 10. června Tomáš Klus, který rozhýbe publikum písničkami z nového alba Cítím a s odpoledním dětským programem vystoupí v neděli 19. června Michal Nesvadba.

Kromě hlavního divadelního programu se návštěvníci festivalu mohou i letos těšit na oblíbenou Relax zónu - prostor pro občerstvení, odpočinek a zábavu.  I tady je připraven každý den doprovodný program zaměřený odpoledne na děti a večer nabídne hudební produkci známých i zatím méně známých olomouckých interpretů. Do Relax zóny je vstup zdarma.

Víkend 11.-12. června bude věnovaný originálním českým a slovenským výrobkům na Letním Dizajntrhu. Zájemci si také budou mít možnost vyzkoušet základy sebeobrany s Judo klub Olomouc nebo správné cvičení pod vedením fyzioterapeuta. Tatínky s dětmi zabaví šlapací motokáry, malé návštěvníky zase skluzavky, pískoviště, loutkové divadlo a soutěže. To je jen výčet toho, co návštěvníky v červnu na Korunní pevnůstce čeká.

Podrobný program postupně zveřejňujeme na našich webových stránkách a sociálních  sítích. Rozhodně se vyplatí je sledovat, každý den máte připravený opravdu nabitý program,“ uvedla Vlasta Pechová, produkční Divadla Tramtarie.

V Relax zóně samozřejmě nebude chybět dobré jídlo a pití, výběrová káva, čepované pivo a různé gastro pochoutky.

Předprodej lístků byl již zahájen online na www.divadlotramtarie.cz nebo v Informačním centru města Olomouce v podloubí radnice. Vstupenky bude možné zakoupit i na místě.

Autor článku: Vlasta Pechová