05.09.2017 09:11

Divadlo v Šumperku je po rekonstrukci, chystá sedm premiér

Celkem sedm premiér chystá pro nadcházející divadelní sezonu šumperské divadlo. Magnetem bude například situační komedie v podobě hry Sex na vlnách, která bude uvedena v české premiéře. Chybět nebude rodinná komedie Láska mezi nebem a zemí, dramaturgickou nabídku zpestří i velký titul jako je Romeo a Julie. Pro malé diváky přichystalo divadlo dvě pohádky, které budou na jevišti uvedeny vůbec poprvé. Divadlo během prázdnin prošlo velkou rekonstrukcí, která si vyžádala 2,1 milionu korun. ČTK to dnes řekl ředitel divadla Matěj Kašík.

„Počet premiér bude stejný jako v minulých sezónách," uvedl Kašík. V nabídce pro nadcházející sezonu si podle něj vybere divák všech věkových kategorií. Pro děti chystá divadlo ve světové premiéře pohádku Duhová zahrada autorky Daniely Fischerové, která ji napsala speciálně pro šumperské divadlo. Dalším titulem, uvedeným na jevišti rovněž vůbec poprvé, bude pohádka Dobrodružství mořského vlka autorky Zuzany Cejnarové.

Pro večerního diváka milujícího situační komedie chystá divadlo v české premiéře titul Sex na vlnách kanadského dramatika Norma Fostera z roku 2006. V repertoáru divadla nechybí také muzikálový titul Divotvorný hrnec a rodinná komedie Láska mezi nebem a zemí současné britské autorky Pam Valentine. Mužskou část diváků potěší také titul Klapzubova jedenáctka. „Osobně se těším na Romea a Julii. Mám slabost pro velké tituly. V loňských sezónách to byla například Manon Lescaut, Cyrano z Bergeracu, Tři mušketýři, a proto v této sezóně nemůžeme jinak než s Romeem a Julií. Navíc mám v souboru dva mladé herce, kterým snad Shakespeare napsal tyto role na tělo," doplnil Kašík.

Divadlo kromě sedmi premiér nabídne pro nadcházející sezonu divákům také nově zrekonstruované prostory. „Prostory určené pro diváky dostaly jednotný barevný design. Nové čalounění má všech 297 sedadel, 75 židlí a přístavky. Nově byly položeny koberce o celkové ploše 336 metrů čtverečných, opraveny byly portály a paravány v lóžích," doplnil ředitel divadla. Během oprav byla také vyměněna podlaha na jevišti. Novinkou je i akustická úprava orchestřiště, dodal Kašík.

http://www.divadlosumperk.cz/

Autor článku: ČTK: ftv, abz