17.04.2023 20:47

Do čela Slovenského národního divadla se vrátí jeho bývalý šéf Matej Drlička

Do funkce generálního ředitele Slovenského národního divadla (SND) se na začátku května vrátí jeho bývalý šéf Matej Drlička, který v čele této instituce skončil loni na podzim po svých hanlivých vyjádřeních o politicích. O rozhodnutí ministryně kultury Natálie Milanové dnes ČTK informovala mluvčí ministerstva Zuzana Viciaňová.

Drličku do čela SND jako jediného ze čtyř kandidátů doporučila letos v březnu výběrová komise. Drlička se do výběrového řízení přihlásil poté, co na začátku loňského listopadu ve vedení SND skončil.

Milanová odvolala Drličku z postu šéfa SND, když sám nabídl rezignaci. Učinil tak v reakci na kritiku svých hanlivých vyjádření o politicích při panelové diskusi v Maďarsku. Podle dřívějších informací slovenských médií Drlička během diskuse hovořil o tom, že někteří politici „naneštěstí ještě stále dýchají", a kritiku vyvolala i jeho posměšná slova o národních umělcích.

Šestačtyřicetiletý Drlička, který do čela SND původně nastoupil v lednu 2021, se za své výroky při diskusi v Budapešti už loni omluvil. Tvrdil, že v projevu v angličtině zvolil nepřiměřený slovník.

https://snd.sk/

Autor článku: ČTK: Adrian Bobok