14.01.2010 00:00

Drak opět útočí na Prahu

Městská knihovna v Praze a Divadlo DRAK pokračují ve společném projektu i v roce 2010. Od konce ledna do konce března uvede královéhradecké divadlo čtyři inscenace. Představení se konají ve velkém sále centrální knihovny na Mariánském náměstí.

Divadlo DRAK hraje v knihovně jednu nebo dvě neděle v měsíci pro rodiny s dětmi. V navazující pondělky pro mateřské a základní školy.

Děti jsou naše nejmilejší a nejváženější publikum. Spontánní, neodpouštějící nudu, ale milující upřímnost. V blízkosti dětí objevujeme to pěkné v nás.“ říká Jakub Krofta, umělecký šéf divadla Drak o nejvýznamnější divácké skupině DRAKu.

V roce 2010 Divadlo DRAK přiveze do knihovny novou inscenaci Do-re-mi-fa sůl nad zlato určenou pro první stupeň základních škol. Novinkou je také Jánošík, který je určen pro žáky druhého stupně. Štěně nebo špenát a Bojí se tygři? jsou pro děti od 3 do 9 let.

Projekt byl zahájen na podzim roku 2009 a jeho cílem je představit tvorbu Divadla DRAK pražskému publiku. Městská knihovna pořádá mimo svou hlavní činnost další kulturní aktivity. Pravidelné účinkování královéhradeckého souboru má pomoci naučit nejen čtenáře chodit do knihovny i na divadlo.

Divadlo DRAK patří mezi nejvýznamnější česká divadla, která svou tvorbu zaměřují na dětského diváka. Inscenační postupy režisérů však do divadla přivádějí i dospělé publikum. Divadlo DRAK hraje po celé České republice, dobře známé je i v zahraničí.

Vstupenky lze rezervovat na webu Městské knihovny v sekci program sálů MKP.

www.mlp.cz

www.draktheatre.cz

Zdroj: drakamkp@volny.cz

Autor článku: Informace z divadel