26.01.2006 00:00

Dramatická soutěž o Cenu Alfréda Radoka je v plném proudu

(Malé zprávy z Aura-Pontu)

Lektoři poroty vybírají ze 75 došlých příspěvků desítku tradičních finalistů, mezi nimiž do 18. března celá porota nalezne vítěze tří hlavních cen. Posuzovatelem soutěžních příspěvků se můžete stát i vy - většina příspěvků je totiž k dispozici ke čtení na webové stránce www.cenyalfredaradoka.cz.

Oficiální Ceny Alfréda Radoka za rok 2005 doplní letos poprvé Cena diváků. Rozhodnout o jejím udělení mohou sami návštěvníci divadelních představení uplynulého roku, a to tím, že pošlou svůj hlas nejlepší inscenaci, jež měla svou premiéru v roce 2005. Vítězná inscenace bude vyhlášena v průběhu Večera Cen Alfréda Radoka 18. března 2006 v Divadle na Vinohradech v přímém přenosu České televize, která se stala patronem této ceny.

Ačkoliv hlasující mají několik možností, jak se k anketě připojit, většina z nich posílá svůj hlas prostřednictvím internetu na webové stránce www.cenyalfredaradoka.cz. První kolo ankety skončí 28. února - pět inscenací s největším počtem hlasů postoupí do finále, které se uskuteční 18. března během přímého přenosu na programu ČT2, formou hlasování SMS zprávami.

PODPOŘTE "své" DIVADLO, sledujte přímý přenos ve 20 hodin na ČT2 a hlasujte SMS pro "svou" premiéru...

Zdroj: Simona Šnajperková, Aura-Pont

Autor článku: redakce