14.12.2022 09:17

Městské divadlo Zlín uvede v české premiéře hru Extrabuřt

Mimořádně úspěšná hra Extrabuřt (Extrawurst) od německého komediálního autorského týmu Dietmar Jacobs a Moritz Netenjakob měla světovou premiéru 6. října 2019 v Ohnsorg Theater v Hamburku. V České republice ji jako první uvede Městské divadlo Zlín v režii Petra Štindla. Česká premiéra se uskuteční 15. prosince ve Studiu Z.

Nová komedie se na německy mluvících jevištích stala diváckým hitem: ocitla se velmi rychle na repertoáru desítek divadel. Ve Zlíně ji nastudoval s pěticí herců režisér Petr Štindl, který zde naposledy nazkoušel také českou novinku, výpravnou inscenaci Trnky a hvězdy o rodu palírníků Jelínků z Vizovic. Extrabuřtem navazuje na své předešlé inscenace ve Studiu Z: Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou a Proč být hezká.

„Když jsem hru Extrabuřt přečetl, byl jsem nadšený. Při čtení jsem se královsky bavil a hned jsem ji toužil režírovat. A jsem rád, že se to povedlo právě ve Zlíně,“ říká režisér.

Co se stane, když se na jednom sejdou místě důchodce, překladatelka, logistik, PR manager a advokát? Co tyhle lidi spojuje? No přece bílý sport! Všichni jsou členy předsednictva tenisového klubu v nevelkém městečku. A na výroční schůzi jedno banální hlasování o nákupu nového grilu rozpoutá kolotoč situací, v nichž hyperkorektnost a všechny možné „ismy“ dostanou pěkně na frak. A to včetně vegetariánů, důchodců a Borise Beckera. A pro koho je připravený „extrabuřt“?

https://divadlozlin.cz/

___________________________________________________________________________

Dietmar Jacobs a Moritz Netenjakob
EXTRABUŘT

režie: Petr Štindl
překlad: Ondřej Šebesta
dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
scéna a kostýmy: Ján Mariánský

osoby a obsazení:

Dr. Herbert Bräsemann důchodce, předseda Radoslav Šopík
Matthias Scholz logistik, místopředseda Zdeněk Lambor
Erol Oturan advokát Josef Koller
'Melanie Pfaffová překladatelka Marie Vojtěchová
Torsten Pfaff PR a event manager Radovan Král

česká premiéra: 15. prosince 2022 ve Studiu Z

Autor článku: Hana Vondrášková