12.10.2017 12:38

Festival 4+4 dny v pohybu zakončí v sobotu Penny Arcade, spolupracovnice Andyho Warhola

22. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu zakončí v sobotu 14. října bohatý program v pražských Kasárnách Karlín, Divadle Archa a v divadle Ponec.

Newyorská legendární avantgardní umělkyně a spolupracovnice Andy Warhola Penny Arcade představení Longing Lasts Longer pojala jako divokou směs rock’n’rollu, parodií na sólová vystoupení komiků a osobních vzpomínek na 40 let prožitých ve světě pop-kultury. Show věnovanou v první řadě New Yorku doposud uvedla již ve 22 městech po celém světě. Nyní je 13. a 14. října v divadle Ponec od 20 hodin uvidí i čeští diváci.

Choreografka a tanečnice Nadia Beugré z Pobřeží slonoviny zkoumá ve fascinující vizuálně interaktivní choreografii Quartiers Libres otázky zakázaných míst či svobody pohybu. Na programu 14. října od 18:30 v Divadle Archa.

Sobota bude v Kasárnách Karlín posledním dnem, kdy bude možné vidět rozsáhlou výstavu současného umění nazvanou AMIWHATIAMTHINKINGABOUT? Kurátoři Tomáš Svoboda a Ondřej Chrobák vybrali aktuální velkoformátové objekty, malby a instalace celkem 30 autorů. Dále zde proběhnou rodinné výtvarné dílny, site-specific performance Philippa Schenkera s mezinárodním týmem studentů DAMU nebo pokračování projektu Fragmenty #2 Spitfire Company, který kombinuje prostorové instalace s pohybovou akcí. Návštěvníci se také budou moci zúčastnit debaty Adama Gebriana s Kateřinou Šedou, Krištofem Kinterou a Petrem Babákem nebo procházky s Pavlem Karousem na téma Vetřelci a volavky v Karlíně. Ani poslední den nebude chybět kavárna a bar s večerními DJs.

Kompletní program na www.ctyridny.cz.

Autor článku: Jiří Sedlák