10.06.2022 06:54

Festival CIRKULUM odstartoval

Ve středu 8. června 2022 začal šestý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM na Slezskoostravském hradě. V 18.00 měli diváci možnost poprvé zhlédnout představení SWING belgických umělců z cirkusu RONALDO. Vyprodané šapitó napovědělo, že tento ročník bude opět divácky velmi úspěšný. Program v předhradí je zdarma a slibuje skvělé kulturní zážitky, hned první festivalový den si mohli návštěvníci vychutnat energickou show argentinského umělce Manic Freak a také české Lam Trio, které zakončilo svým pohodovým swingem program prvního dne.

Ve čtvrtek ráno navštívily ostravské školy představení Just Try It, které vzniklo ve spolupráci s islandskými umělci v rámci projektu Education by CIRCUS. „Je skvělé, že se nám podařilo vyprodat všechna představení, která jsme školám nabízeli. Těším se na další vývoj této umělecko-vzdělávací roviny našeho festivalu,“ uvedl Václav pokorný, ředitel festivalu. V pátek 10. června proběhne také premiéra novocirkusové pohádky, která je nabízena mateřským školám a mladším školním dětem Motýlí svět.

Oficiální zahájení festivalu proběhne v pátek 10. června v 16.00 hodin na scéně PŘEDHRADÍ, už ve středu po představení SWING však diváky přivítali jak Václav Pokorný, tak dva důležití ambasadoři a dlouholetí podporovatelé festivalu, a to Zbyněk Pražák, náměstek primátora statutárního města Ostrava a také Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. Všichni tři pánové popřáli festivalu všechno nejlepší a mnoho dlouholetých i nových diváků v tomto novinkami nabitém ročníku.

Od pátku se diváci mohou těšit také na unikátní scénu HRAD, která je v mnohém jedinečná a nabídne divákům široké spektrum kulturních zážitků. Program festivalu, vstupenky na placená představení i veškeré informace pro návštěvníky jsou k dostání na místě konání, ale také na webu a sociálních sítích. „Doufám, že diváky nové místo a letošní program nadchne stejně, jako nás. Nesmírně se těšíme a jsme zvědaví, kam se náš festival posune a co vše budou moci návštěvníci zažít. Přeju nám všem, abychom si společně užili pětidenní jízdu nejbarevnějším uměleckým světem,“ říká Václav Pokorný.

www.cirkulum.cz

Autor článku: Gabriela Barilla