11.07.2022 10:55

Festival Colour Meeting bude hostit divadelní soubory, akrobaty i hudebníky

Hudba z nejrůznějších koutů světa, ale také akrobaté, divadelní představení a nepřenositelná atmosféra festivalového areálu mezi středověkými hradbami a rybníkem, to je devatenáctý ročník multižánrového festivalu Colour Meeting, který proběhne ve dnech 22. - 23. července v Poličce.

Divadelní program představí Loutky bez hranic & Doru Bouzkovou, V.O.S.A. Theatre, Janu Kozubkovou a Adélu Slachovou.

Nedopečený koláček, hra Loutek bez hranic s Dorou Bouzkovou o cukráři a vanilkových koláčcích se stalo vítězem druhého ročníku mezinárodního festivalu loutkového divadla Amplion 2021. Dora Bouzková byla nominována za výkon v představení na Cenu Thálie 2020.

V.O.S.A. Theatre odehrálo stovky představení ve 28 zemích světa. V pouličním vystoupení s akrobatickým kolem o dvou lidech a jedné lásce s názvem C'est La... Wheel! uvidíte akrobacii, tanec i šprýmy, těžké balancování nahraně rizika i lehké taneční kroky.

Jak se žije Šumavě? A jak vznikají strašidla? Podle jedné z teorií malíře a znalce šumavských strašidel Josefa Váchala vznikají z lidských vášní. To je námět pohádky Rusalka od Vydří řeky Jany Kozubkové. Ta získala ocenění objev roku 2012 na festivalu Next Wave, s herečkami Jindřiškou Křivánkovou a Anitou Krausovou  založila skupinu Kolonie, z.s. Skládá také vlastní písně, na festivalu vystoupí i coby písničkářka.

Zpěvačka, skladatelka, hlasová lektorka a muzikoterapeutka Adéla Slachová vystoupí s interaktivním environmentálním představením Trampoty modré planety.

Festival Colour Meeting dále přivítá hvězdu současné britské jazzové scény Sarathyho Korwara, Anetu Langerovou s kapelou, řecké psychedeliky Thrax Punks, kanadského post-rockera Alexe Henryho Fostera, polské Kosy, Irenu & Vojtěcha Havlovi, Ventolina, Frankie & The Deadbeats, Annu Vaverkovou a mnoho dalších. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti smsticket.cz. Kompletní program  naleznete na colourmeeting.cz

https://colourmeeting.cz/

Autor článku: Anna Mašátová, foto: Loutky bez hranic - Nedopečený koláček