25.05.2022 11:53

Festival divadelních škol ZLOMVAZ WELLNESS – lázně těla i ducha

Již za necelé dva týdny začíná festival divadelních škol ZLOMVAZ. Letos nese podtitul WELLNESS, má již kompletní program a předprodej je v plném proudu. Během čtyř dnů se představí na scéně divadla DISK v Praze pět divadelní škol, a to z Česka, Slovenska a Polska. Kromě divadla nabídne nabitý hudební program, debaty a workshopy. Festival, organizovaný katedrou produkce Divadelní fakulty AMU, bude probíhat od 8. do 11. června.

Ve středu 8. června v 10:30 hodin proběhne slavnostní zahajovací ceremoniál, kde budou mimo jiné k ochutnání s láskou pečené dezerty přímo od festivalové ambasadorky herečky Denisy Barešové, která se zúčastní i workshopu canisterapie od organizace Helppes.

„Péče o sebe samu a mé duševní zdraví pro mě bohužel nebyla vždy samozřejmostí. Dnes již je situace jiná a aktivně se tomuto tématu již několik let věnuji. Dovedly mě k tomu však okolnosti, kdy už nebylo zbytí, a to není ideální stav. Jako ambasadorka letošního ročníku chci pomoci se zviditelněním tohoto tématu a dodávat tak odvahu ostatním," říká ambasadorka festivalu Denisa Barešová

Krakovská Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego bude v programu zastoupena inscenací Ojcowie, kterou lze označit za jeden z vrcholů divadelní přehlídky. ZLOMVAZ také přivítá letošní absolventy činoherního herectví z brněnské JAMU, kteří na festivalu uvedou derniéru své absolventské inscenace Lidé bez vlastností.  

Návševníci se budu moci zúčastnit workshopů jako relaxační a klidové techniky pod vedením Miry Babiakové, nebo moderní sebeobrana od Jasmíny a Pavla Houdkových. Ani letos nebude chybět tradiční meziškolní fotbalový turnaj, který se uskuteční v pátek  10. června  v Sokolu Praha Královské Vinohrady.

Hudební program odstartuje zahajovací párty přímo v prostorách pražské DAMU ve středu  8. 6. Zahrají například kapely Holinky a Tygroo nebo DJ ŠatySVlečkou. V průběhu festivalu roztančí Divadelní fakultu Kvietah, 9kg přibrala, nebo Treska jednoskvrnná. Závěrečná párty festivalu ZLOMVAZ proběhne na lodi Altenburg v Holešovicích. Vystoupí interpreti jako Monika Načeva nebo Gondor Flames LABEL. Loď Altenburg rozezní také slameři v čele s Anatolem Svahilcem, který je bývalým studentem katedry produkce, která festival ZLOMVAZ organizuje. 

Vstupenky na všechna festivalová představení, večírky a workshopy naleznete na festivalovém webu www.zlomvaz.cz

Autor článku: převzato z: https://zlomvaz.cz/