14.10.2016 11:04

Festival Kult zahájí v Ústí nad Labem umělci v ulicích města

Letošní ročník divadelního festivalu Kult zahájí v pátek umělci přímo v ulicích Ústí nad Labem. Na sedmi zastaveních na trase mezi Hraničářem a Činoherním studiem lidé potkají klauny, kejklíře, akrobaty, kteří ztvární svár hříchů a ctností. Organizátor festivalu Jan Kvasnička dnes ČTK řekl, že performance v ulicích mohou oslovit širší spektrum diváků než představení v divadle.

"Lidé se budou shromažďovat před Hraničářem a spolu s průvodcem projdou všechna stanoviště, kde herci různými divadelními technikami ztvární boj sedmi ctností se sedmi hlavními hříchy na sedmi odlišných místech," popsal Kvasnička.
První skupinka vyrazí na trasu v 18:30. Úvod festivalu zakončí videomapping, tedy projekce na budovu Činoherního studia.

Devatenáctý ročník festivalu bude pokračovat v sobotu premiérou hry Činoherního studia Pan Bílý, Zrzka a ti druzí. V Ústí se představí i HaDivadlo, Divadlo Na zábradlí, Dejvickédivadlo a další.
Součástí doprovodného programu jsou přednášky a besedy. Zájemci se mohou setkat s překladatelem Shakespearových her Martinem Hilským, oceněným Řádem britského impéria nebo se mohou vypravit na koncert kvarteta Květovaný kůň.
"Většina představení už je vyprodaná. Lístky jsou ještě na Regulaci intimity, což je podle mě černý kůň letošního ročníku," uvedl Kvasnička. Autorské vystoupení absolventů DAMU zkoumá hranice důvěrnosti a soukromí a ptá se po povaze herectví dnešní doby.

http://www.festivalkult.cz 


Autor článku: ČTK: fir, sd

Festival Kult zahájí v Ústí nad Labem umělci v ulicích města