20.09.2022 11:39

Festival Prague Fringe nabídne šest dní divadla v anglickém jazyce

Od pondělí 26. září do soboty 1. října se diváci mohou těšit na šest dní mezinárodního, mnohonásobně oceňovaného divadla v anglickém jazyce, které představí 28 divadelních souborů z celého světa.

Pět unikátních sálů na Malé Straně bude plných kvalitního divadla (nejen komedie). Vstupenky jsou navíc tak levné, že za večer stihnete více než jedno představení!

Na pražský Fringe se vrací také mnoho oblíbenců z minulých let. Patří mezi ně mnohonásobně oceňovaný autor a performer Henry Naylor, který v Praze představí svoji novou show Afghanistan is Not Funny, pravdivý příběh vycházející z jeho výzkumné cesty do válkou zmítaného Afghánistánu v roce 2002. Vrací se také Emily Carding se svou novou inscenací Quintessence, což je autorská sci-fi vypravěčská show, jejímž hlavním vodítkem jsou Shakespearova díla. Dále můžete vidět brazilského karetního kouzelníka El Diablo of the Cards, který se na Fringe vrací se svými triky s myslí a ohýbajícími kartami. Na své si přijdou také rodiny s dětmi, které se mohou těšit na Jona & Ollieho se zbrusu novou show Strictly Come Barking. Fringe přivítá zpátky i oblíbence loňského ročníku Pipa Uttona, který do Prahy přiveze ne jednu, ale dokonce dvě one-man show Hitchcock a Bacon.

Nechybí ani stand-up komedie ze Španělska, Finska a Anglie, hudba ze Skotska, USA i České republiky a divadlo z celého světa od Macaa přes Ukrajinu až po Severní Irsko.

https://www.praguefringe.com/

Autor článku: převzato z: https://www.praguefringe.com/