13.01.2020 10:56

Festival PřeMostění 2020

Dovolujeme si Vás pozvat na desátý ročník divadelního festivalu PřeMostění, na kterém se uskuteční krajské postupové přehlídky mladého divadla Mladá Scéna pro Ústecký kraj, krajská postupová přehlídka činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik Volyně a krajská postupová přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek.

PřeMostění se bude konat v termínu od 1. – 5. 4. 2020, letos s podtitulem „Najdi svůj odkaz“.

V rámci festivalu proběhnout třídenní dílny pod vedením odborných lektorů, letos jsme pozvali Michaelu Váňovou, Jana Mrázka, Ivanu Sobkovou a Martina Rumlera. Na webových stránkách (www.premosteni.eu) se můžete dočíst bližší informace a případně se i přihlásit.

Jako hosty si zde budete moci poslechnout kapely DOTmy (Praha, disfolk), Komik Sans (Sk, hudební komedie) a Vojtaana (folk). V divadelní inspirativní části se nám představí divadlo DISK Trnava s inscenací OBOLUS, ten sklidil úspěch na Scénickej Žatvě.

Uzávěrka přihlášek je 15. ledna 2020.

Vzhledem k OMEZENÉ kapacitě festivalu (celková kapacita je 15 inscenací) se bude brát zřetel na datum odeslání přihlášky a na délku účasti na festivalu, popřípadě na účasti členů souboru v semináři (u představení směřujících na Volyni tato kritéria neplatí).

Přihlášku můžete podat na adrese: https://premosteni.eu/…a-prehlidku/

Do lektorského sboru zasednou:

  • Milan Schejbal – režisér divadla v Příbrami, pedagog DAMU, lektor
  • Jiřina Lhotská – pedagožka ZUŠ
  • Eva Spoustová – lektorka, dabérka, pedagožka DAMU
  • Lukáš Černý – student dramaturgie na DAMU
  • Luděk Horký – dramaturg ČT pro dětské pořady, režisér

 

Autor článku: Převzato z: http://www.amaterskascena.cz/, autor: Pavel Skála, foto: inscenace OBOLUS divadla DISK Trnava