28.03.2023 14:20

Festival Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží nabídne letos přes 50 představení

Krátce po premiéře na kamenné scéně uvede Divadlo Kalich také na své letní scéně 28. června komedii Norma Fostera Za dveřmi kanceláří v režii Jiřího Seydlera. V šesti propojených příbězích se vždy v několika rolích představí Tereza Kostková, Aleš Háma, Václav Kopta, Simona Vrbická a Jiří Vojta. Pátý ročník divadelního a hudebního festivalu Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží začne 26. června a v Mahlerových sadech potrvá do 6. září.

Program nabídne přes 50 představení, kromě inscenací, které se hrají v Divadle Kalich, přivítá také hosty a diváci najdou v nabídce jak tituly z předchozích ročníků, tak i představení a jména, která se pod žižkovskou věží objeví poprvé.

Novinka Za dveřmi kanceláří slavného kanadského autora Norma Fostera je složená z šesti příběhů lidí různých profesí, odehrává se v jednom městě a osudy jednotlivých hrdinů se propojí. Diváci sledují stárnoucího novináře, který má dostat padáka, slavného režiséra, jemuž došly nápady, úspěšného právníka a jeho dominantní matku, příliš těžkého žokeje, pod nímž umřel kůň, nebo depresivního krasobruslaře, který na olympiádě sedmkrát spadl.

Ve hře se řeší mezilidské vztahy a vyhazovy, přehnané ambice, protekce, syndromy vyhoření, nevěry a další známé konflikty. „Komedie Za dveřmi kanceláří je velmi originálně vystavěná, divák je její aktivní součástí v tom smyslu, že si sám musí celý příběh poskládat, my herci jsme jako jednotlivé puzzle," uvedla k inscenaci jedna z jejích protagonistů Tereza Kostková. „Musím říct, že si tuto komedii opravdu užíváme, je pro nás velmi hravá, střídám v ní role, převleky a připadám si trochu jako na škole, když jsme zkoušeli etudy. Je to příjemné a vždycky se na ni těším," doplnila.

Pořádající Divadlo Kalich nabídne komedie s Janou Paulovou, Pavlem Zedníčkem, Ivou Janžurovou, Jiřím Bartoškou, Barborou Hrzánovou, Radkem Holubem, Jiřím Lábusem, Oldřichem Kaiserem, Petrem Čtvrtníčkem či Petrem Rychlým. Novinkou budou čtyři reprízy muzikálu Pomáda. Komorní divadlo Kalich zastoupí komedie s Terezou Kostkovou, Alešem Hámou, Adélou Gondíkovou, Jiřím Langmajerem, Václavem Koptou či Nelou Boudovou. Divadlo Palace přidá tituly s Ondřejem Vetchým, Vandou Hybnerovou, Sabinou Laurinovou, Martou Dancingerovou či Markem Adamczykem.

Jednou z nových tvářích na přehlídce bude Josef Dvořák, který tu odehraje dva slavné tituly svého divadla S Pydlou v zádech a Čochtan vypravuje.

K Tomáši Klusovi či Ondřeji Havelkovi, kteří už dříve na Prima Hvězdném létě hráli, v hudební části programu letní scény nově přibude Vojta Nedvěd s písněmi svými i evergreenů z repertoáru Nedvědů. Na jeviště Prima Hvězdného léta se vrátí úspěšné hostující inscenace Hrdý Budžes s Barborou Hrzánovou, Carmen Y Carmen s Barborou Hrzánovou a Dagmarou Peckovou či Federer – Nadal s Jakubem Prachařem, Markem Taclíkem a Petrem Kolečkem.

https://www.divadlokalich.cz/hvezdne-leto/program/

Autor článku: ČTK: hrm, ptd, foto: Za dveřmi kanceláří